وسایل دکوری

مهم ترین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان

ساخت صنایع دستی

درباره ی صنایع دستی اصفهان

همان طور که میدانید ایران کشور عزیز ما از بزرگ ترین تولیدکنندگان صنایع دستی در کل جهان می باشد و طبق بررسی های انجام شده از 600 رشته ی صنایع دستی که در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است. 450 رشته ی آن به ایران تعلق دارد و 287 رشته آن از صنایع دستی اصفهان می باشد.

یکی از دلایلی که اصفهان که به نصف جهان معروف است. این است که بیشتر صنایع دستی در این شهر تولید می شود. و مردمانی با ذوق و نگاه هنری دارد . که در رشته های مختلف فعالیت میکنند. و آثاری فرهنگی و غنی را تولید میکنند.

اهمیت صنایع دستی اصفهان

صنایع دستی اصفهان انواع مختلفی دارند که نمونه هایی از آن ها قلمزنی، قلمکاری، دواتگری و… می باشند.این محصولات هنری نشان دهنده ی فرهنگ و تاریخ یک کشور می باشند. که در مقاله ی صنایع دستی چیست بیشتر در این خصوص توضیح داده ایم.اما بیشترین ارزشی که دارند این است که باعث اشتغالزایی در شهر اصفهان شد. و علاوه بر مردان، موقعیت شغلی بسیار مناسبی برای خانم ها فراهم شد. و چون خانم ها ظرافت و خلاقیت بیشتری در زمینه ی هنر و کار های هنری داشتند نقش بسیار برجسته ای در این حوزه به جای گذاشتند.

هنر دواتگری چیست؟

دواتگری از قدیمی ترین صنایع دستی اصفهان می باشد. که شاید تارخچه ی این هنر برمیگردد به هفت هزار سال پیش زمانی که بشر با فلز نقره آشنا شد. هنر دواتگری به شکل دهی فلز با روش سردمیگویند. که از فلزاتی مانند استیل و مس و برنج و نقره و … در این هنر استفاده میشود. دواتگری کاری بسیار دقیق است که توسط چکش و ضربه های درست و به جا میتواند محصولات فلزی تزئینی زیبایی را خلق کند.

صنایع دستی اصفهان خرید

قلمزنی

قلمزنی به ایجاد نقش و خطوط توسط چکش بر روی فلزات مس و نقره و برنج و … گفته میشود. که این نقوش بسیار ظریف هستند و با حوصله و زمان زیادی بر روی فلزات حک میشوند. محصولات قلمزنی از پر فروش ترین صنایع دستی می باشند.که طبق آمار صادرات بیشترین صادرات را از شهر های اصفهان و شیراز و تبریز به کشور های دیگر داشته است.

تاریخچه ی این هنر برمیگرده به دوران مغول ولی از دوران هخامنشی رواج یافت و در زمان ساسانی رونق پیدا کرد.

صنایع دستی مسی اصفهان

آبنمای لوتوس

آبنماهای لوتوس از جدید ترین صنایع دستی نصف جهان می باشند. که علاوه بر استفاده از هنر دواتگری و قلمزنی با یک ترکیب بسیارزیبا جریان آب را به نمایش میگذارد. این شرکت آبنمای فلزی متفاوتی از جنس هنر را خلق کرده است. رنگ ها و طرح های متنوعی از آبنمای فلزی را میتوانید سفارش دهید.

جدیدترین مدل آبنمای خانگی

کیفیت صنایع دستی اصفهان

در شهر اصفهان تولیدکنندگان صنایع دستی بسیار زیاد هستند. از فروشگاه ها تا فضای مجازی اما حتما موقع خرید مطمعن شوید از برند معتبری خرید میکنید. که محصولات آن برند ضمانتنامه داشته باشند.

آبنماهای لوتوس با ضمانت کامل برای شما ارسال میشود و بدون هیچ نگرانی میتوانید محصولی با کیفیت را در خانه ی خود داشته باشید.اگر میخواهید از صنایع دستی در دکور منزل خود استفاده کنید پیشنهاد میکنم مقاله ی ایجاد دکوراسیون با لوازم دکوراتیو هنر دست را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “مهم ترین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *