فنگ شویی خانه

فنگ شویی آشپزخانه برای رسیدن به ثروت و آرامش

فنگ شویی آشپزخانه

دکوراسیون جذاب با فنگ شویی آشپزخانه

آشپزخانه قلب یک خانه می باشد. پس فنگ شویی آشپزخانه همانند فنگ شویی اتاق خواب و فنگ شویی پذیرایی برای ما بسیار حائز اهمیت است.و ما سعی داریم با به کارگیری اصول فنگ شویی انرژی چی را به جریان درآوریم و به آرامش ، سلامتی و ثروت دست یابیم.

آشپزخانه ای تمیز و آراسته 

یکی از مهم ترین اصول فنگ شویی آشپزخانه تمیز و مرتب بودن آن است.هرروز صبح که بیدار میشویم اولین مکانی که میخواهیم وارد آن شویم آشپزخانه است. حالا یک صحنه ی آشفته و کثیف را میبینی و انرژی منفی از صب بهت وارد میشه دیگه هیچی….

لوازم اضافی که از آن ها استفاده ی زیادی نمیکنید که جمع کنید یا مثلاً در انباری بگذارید.وسایل داخل کابینت ها مرتب کنید. وسایل را روی هم سوار نکنید. بهتر است بین آن ها فاصله باشد و منظم چیده شود.

تاثیر روشنایی در فنگ شویی آشپزخانه

روشنایی باعث افزایش انرژی و رفع بی حوصلگی و کسالت می شود. بهتر است آشپزخانه در قسمتی رو به پنجره باشد، که نور طبیعی خورشید به آن بتابد. اگر در آشپزخانه ی خود پنجره ندارید اصلاً نگران نباشید، شما می توانید با انواع لامپ های مصنوعی که تمام آشپزخانه را مملو از نور کند استفاده کنید.

فنگ شویی آشپزخانه

استفاده از رنگ مناسب در فنگ شویی آشپزخانه

فنگ شویی رنگ یکی از مباحث مهمی است که علم فنگ شویی به آن پرداخته است. پس انتخاب رنگ در فنگ شویی آشپزخانه نیز بسیار مهم است. شما میتوانید از رنگ های روشن که مکمل یکدیگر هستند، در دکوراسیون آشپزخانه به کار ببرید.

استفاده از رنگ های تیره به خصوص دکوراسیون مشکی برای آشپزخانه بسیار خواهان پیداکرده است.ولی علم فنگ شویی استفاده از این رنگ را به طور کاملاً یکنواخت تایید نمیکند. بهتر است مثلا از رنگ های روشن مانند سبزو نارنجی در قالب ظرف میوه روی میز، دستمال و … استفاده کرد و از حالت دلمردگی و تیرگی یک دست بیرون آوریم.

شما می توانید رنگ آشپزخانه را مطابق با محل قرارگیری آن در نقشه ی باگوا به کارببرید و عنصر مربوط به آن قسمت را تقویت کنید.

از نمونه رنگ های پر طرفدار:

استفاده از رنگ زرد به علت حس آرامش و امنیتی که باخود به همراه دارد رنگی بسیار مناسب برای آشپزخانه است.

به کار گیری رنگ طوسی روشن که پر از حس آرامش و راحتی می باشد. شما میتوانید این رنگ را همراه بارنگ زرد استفاده کنید.

رنگ قرمز و نارنجی رنگ های شاد و از جنس آتش هستند و برای افزایش اشتها هم بسیار موثر می باشند. ولی برای استفاده از این رنگ ها باید مراقب باشیم زیاده روی نکنیم.

یکی دیگر از رنگ های پر طرفدار ، رنگ مسی می باشد. که درخشش خاصی در آشپزخانه ایجاد میکند. برای مطالعه ی خواص مس در دکوراسیون میتوانید کلیک کنید.همچنین میتوانید قوانین استفاده از این رنگ در دکوراسیون را در مقاله ی رنگ مسی در دکوراسیون یاد بگیرید.

استفاده از گیاهان

حس تازگی و جریان انرژی مثبت در آشپزخانه با وجود گیاهان میسر میشود. البته تا میتوانید از گیاهان خار دار و لبه تیز استفاده نکنید چون طبق علم فنگ شویی انرژی منفی با خود به همراه دارد.

چیدمان وسایل آشپزخانه

طبق فنگ شویی آشپزخانه باید وسایل را در جای مناسب قرار داد. مثلاً نباید اجاق گاز را کنار سینک ظرفشویی قرار داد چون عنصر آب و آتش در مقابل هم دیگر هستن و بین این دو بهتر است از کابینتی یا نمادی از عنصر چوب قرارداد.

اجاق گاز که عنصر آتش می باشد. بسیار موثر برای جذب ثروت، باید مراقب باشیم از انرژی آن کاسته نشود.

بهتر است اجاق گاز ،سینک ظرفشویی و یخچال در یک راستا نباشند. بهترین چیدمان استفاده از سه راًس مثلث می باشد.

آشپز خانه روبروی در ورودی نباشد

در فنگ شویی آشپزخانه بهترین مکان برای آن بخشی است که هنگام ورود به منزل آشپزخانه دیده نشود. زیرا مهمان وقتی وارد میشود و آشپزخانه را میبیند احساس می کند فقط برای خوردن آمده است.

حالا اگر آشپزخانه ی شما هم روبروی در ورودی است، برای آن راهکار هایی داریم مثلاً از پرده های تسبیحی و ریسه های رنگی زیبا استفاده کنید یا با یک وسیه ی زیبا آشپزخانه را از قسمت ورودی جدا کنید و توجه ها را به آن وسیله ی زیبا جلب کنید.

شرکت لوتوس برای رفع این مشکل آبنماهای دکوراتیو خاص کاملاً سفارشی سازی شده با ابعاد مورد نظر شما دوستان را پیشنهاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *