فنگ شویی خانه

چیدمان خلاقانه ی پذیرایی با فنگ شویی پذیرایی

دکوراسیوون خانه

7 اصل فنگ شویی پذیرایی برای چیدمانی از جنس آرامش

چینی های باستان با بیان اصول و قوانین فنگ شویی پذیرایی یا نشیمن تحولی در طراحی دکوراسیون داخلی به جود آوردند. این اصول، الگویی برای طراحی دکوراسیون شد.درواقع فنگ شویی پذیرایی به دنبال این است که انرژی چی را را در محیط خانه به گردش در آورد و باعث سلامتی، روابط عاطفی و افزایش ثروت شود.

همان قدر که به گردش در آوردن انرژی چی نتیجه ی بسیار خوبی در زندگی ما دارد، راکد شدن این انرژی اثرات مخربی با خود به همراه دارد.با فنگ شویی خانه حس تازگی و زندگی را ایجاد میکنید.

قرارگیری مبلمان طبق فنگ شویی پذیرایی

برای ایجاد فضایی دلنشین و آرام در محل پذیرایی و نشیمن بهتر است مبلمان را طوری قرار دهیم که به راحتی افراد بتوانند باهم ارتباط برقرار کنند.از قرار دادن مبلمان جلوی در ورودی و پنجره خودداری کنید چون باعث مسدود شدن راه انرژی میشود. همچنین بهتر است مبلمان جوری قرارداده شود که رفت و آمد از در ورودی دیده شود، زیرا احساس صمیمیت بیشتری ایجاد میشود.

مبلمان را به دیوار تکیه ندهید

قرار دادن مبلمان پشت به دیوار کار درستی است و بهتر است به موازات دیوار قرارداده شود. ولی باید فاصله ای بین دیوار و مبلمان وجود داشته باشد. ولی این فاصله به اندازه ای نباشد که بتوان از پشت مبل رد شویم زیرا کارشناسان فنگ شویی بر این باورند که این فاصله ی زیاد باعث جذب افرادی میشود که برای ما ضرر دارند. پس بهتر است در چنین مواقعی باوسایل مناسب این فاصله را کم کنیم.

فنگ شویی پذیرایی

ایجاد نور کافی و ورود هوای تازه طبق فنگ شویی پذیرایی

تا میتوانید پنجره های داخل پذیرایی باز کنید. پرده هارا کنار بزنید. تاهوا و نور طبیعی وارد اتاق نشیمن شود. اگر پذیرایی یا نشیمن شما پنجره ندارد سعی کنید از نور مصنوعی استفاده کنید از آباژور های زیبا و لوستر های متنوع استفاده کنید و نور لازم را تامین کنید. چراکه کمبود نور باعث افردگی و دل مردگی در افراد میشود. از عود های خوشبو در سالن پذیرایی استفاده کنید.

استفاده از وسایل دکوراتیو در سالن پذیرایی

در پذیرایی و نشیمن چون یک فضایی هست برای همنشینی افراد خانواده با یکدیگر بهتر است از وسایل دکوراتیو آرامش بخش استفاده شود مانند تصویری از گل و طبیعت و زنان زیبا و… که باعث افزایش انرژی مثبت میشود.

جنس و شکل وسایل دکوراتیو

هر جنس و شکلی از وسایلی که استفاده میکنیم بیان گر یکی از عناصر فنگ شویی می باشد.بهتر است طبق نقشه ی باگوا جهت پذیرایی را مشخص کنیم. مثلاً اگر در جهت شمال قرار دارد بهتر است بیشتراز وسایلی که نماد عنصر آب هست مانند آبنما ها، آکواریوم ها و … استفاده کنیم.

رنگ دکوراسیون

طبق نقشه ی باگوا جهت اتاق پذیرایی را پیدا کنید و رنگ مناسب با آن جهت را به کار برید. ولی از تعادل بین 5 عنصر فنگ شویی غافل نشوید شما باید در محل پذیرایی از تمام 5 عنصر استفاده کنید ولی در چند جهت اصلی تقویت عناصر مهم را در نظر گرفته باشید.

برای رنگ دیوار هابهتر است از رنگ های روشن استفاده کنیم.

فنگ شویی پذیرایی

 استفاده از گیاهان در پذیرایی

برای ایجاد فضایی از جنس طبیعت و هوای تازه در خانه بهتر است از گل و گیاه استفاده کنید از بهترین گیاهان، آن های هستند که برگ های گرد دارند مانند پپرومیا و بامبو و… که از نظر فنگ شویی ثروت نیز بسیار مورد توجه هستند.

جای تلویزیون در فنگ شویی پذیرایی

بهتر است تلویزیون را جایی قرار دهید که زیاد حواس ها را به خود جذب نکند. زیرا محل پذیرایی باید فضای صمیمی برای صحبت کردن با یکدیگر باشد. پس سمت در ورودی پذیرایی بایستید و دور ترین نقطه در گوشه ی راست پذیرایی را برای قرار دادن تلویزیون انتخاب کنید.

جای ساعت در فنگ شویی پذیرایی

ساعت یکی از مهم ترین اکسسوری های هر منزل است. مناسب ترین مکان برای ساعت در پذیرایی پشت کاناپه می باشد. جایی که از همه طرف دید داشته باشد. اگر در پذیرایی خود شومینه دارید بهترین مکان در همان ناحیه ی شومینه است.

علم فنگ شویی به ما کمک میکند محیط آرام و سرشار از انرژی مثبت در خانه ایجاد کنیم جهت مطالعه فنگ شویی اتاق خواب هم کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *