فنگ شویی خانه

5 اصل فنگ شویی پذیرایی

مدیتیشن در طبیعت

فنگ شویی پذیرایی باعث ایجاد محیطی گرم و صمیمی میشود و انرژی مثبت را در سراسر محیط به جریان در می آورد. اتاق پذیرایی از قسمت های مهم هر خانه است و اگر طبق اصول فنگشویی چیدمان شود، تاثیر زیادی در نگاه بیننده میگذارد. در فنگشویی پذیرایی به جزئیات از جمله رنگ ها، نورپردازی، کفپوش و سایر وسایل خانه توجه ویژه ای میشود و هر وسیله باید در جای مشخصی قرار گیرد. اینکار باعث میشود ثروت و سلامتی به خانه ی شما وارد شود و روابط بین اعضای خانواده بهبود پیدا کند. همان قدر که به گردش در آوردن انرژی چی نتیجه ی بسیار خوبی در زندگی ما دارد، راکد ماندن این انرژی اثرات مخربی با خود به همراه دارد. از این جهت رعایت اصول فنگشویی در خانه اهمیت بسیار بالایی دارد.

قرارگیری مبلمان طبق فنگ شویی پذیرایی

برای ایجاد فضایی دلنشین و آرام در محل پذیرایی و نشیمن بهتر است مبلمان را به گونه ای قرار دهید که افراد به راحتی بتوانند باهم ارتباط برقرار کنند. مبلمان را جلوی درب ورودی و پنجره قرار ندهید زیرا راه انرژی را مسدود میکند. مبلمان در قسمتی قرار دهید که رفت و آمد افراد از درب ورودی دیده شود و افراد احساس آرامش و امنیت بیشتری کنند. از نکات مهم دیگر در چیدمان مبلمان این است که مبل را به دیوار تکیه ندهید و فاصله ی بین دیوار و مبل زیاد نباشد. اگر به هر دلیلی فاصله ی مبلمان شما از دیوار زیاد است با قرار دادن لوازم دکوری این فاصله را کمتر کنید. ایده آل ترین چیدمان از نگاه فنگ شویی پذیرایی این است که مبلمان را دور شومینه و یا یک میز کوچک بچینید و حس صمیمیت را افزایش دهید. اگر به شومینه علاقه ای ندارید میتوانید از یک دکوری خاص به عنوان نقطه ی کانونی بهره ببرید و حول آن مبلمان را قرار دهید.

آبنمای فلزی یکی از جذاب ترین دکوریجات برای نقطه ی کانونی پذیرایی می باشد. این آبنما متناسب با فضای شما در طرح و ابعاد متنوعی می باشد و جلوه ی بسیار زیبایی به محیط میبخشد. آب از لابه لای یک اثر هنری جریان پیدا میکند و صدای دلنشین آن محیط را غرق در آرامش میکند. صدای آب آبنمای لوتوس کاملاٌ استاندارد با محیط داخلی است و با طراحی دقیقی که دارد هیچ گونه پاشش آبی به اطراف ندارد.

نور کافی در فنگ شویی پذیرایی

پنجره های داخلی خانه را باز کنید و پرده ها را کنار بزنید که هوا و نور طبیعی وارد محیط شما شود. اینکار باعث جریان انرژی مثبت در خانه میشود و به بهبود روحیه ی افراد خانه کمک میکند. اگر پذیرایی شما پنجره ندارد از نورهای مصنوعی مانند آباژورها، انواع لامپ ها، نورپردازی های لاینی و… استفاده کنید چرا که کمبود نور باعث افسردگی و دل مردگی در افراد میشود.

فنگ شویی پذیرایی

استفاده از آثار هنری

در فنگ شویی پذیرایی آثار هنری جایگاه بسیار ویژه ای دارند زیرا محیط شما را لوکس و با ارزش نشان میدهد. از آثار هنری با معنا و مفهوم مثبت استفاده کنید به عنوان مثال تصویری از یک کشتی غرق شده و یا ساختمان تخریب شده بار منفی با خود به همراه دارد.

محل قرار گیری تلویزیون

بهتر است تلویزیون را جایی قرار دهید که زیاد مورد توجه افراد قرار نگیرد زیرا محل پذیرایی باید فضای صمیمی برای صحبت با یکدیگر باشد. برای انتخاب محل مناسب تلویزیون، سمت درب ورودی پذیرایی بایستید و دور ترین نقطه در گوشه ی راست پذیرایی را در نظر بگیرید. این قسمت برای وسایل یادگاری و یا دکوری های تزئینی نیز مناسب می باشد.

انتخاب رنگ پذیرایی

طبق نقشه ی باگوا جهت اتاق پذیرایی را پیدا کنید و رنگ مناسب با آن جهت را به کار برید. ولی از تعادل بین 5 عنصر فنگ شویی غافل نشوید شما باید در محل پذیرایی از هر 5 عنصر استفاده کنید. . آب، آتش، زمین، فلز، چوب هر کدام رنگ‌های مشخص خود را دارند و هر رنگ نمادی از یک عنصر در فنگ ‌شویی می باشد که برای جذب سلامتی، ثروت، شادابی، تمرکز و.. از آنها استفاده می‌شود. از این رنگ ها میتوانید در وسایل دکوری و جزئیات دکوراسیون داخلی استفاده کنید. به عنوان مثال رنگ های طلایی، سیلور و مشکی از رنگ های عنصر فلز می باشد و برای قسمت شمال خانه مورد استفاده قرار میگیرد. شرکت لوتوس از این رنگ ها برای ساخت آبنما استفاده میکند که باعث جذب بیشتر پول و ثروت میشود. رنگ دیوار و وسایل بزرگ را خنثی استفاده کنید که به راحتی با سایر وسایل هماهنگ شود.

سخن آخر

محیط اطراف شما تاثیر زیادی در کار و زندگیتان دارد و زندگی در محیطی زیبا و آرام باعث افزایش روحیه و انرژی شما میشود. چیدمان دکوراسیون خانه طبق اصول فنگشویی، فضایی گرم و صمیمی ایجاد میکند که تمام خستگی ها و انرژی منفی را از شما دور میکند. در هنگام چیدمان دکوراسیون علاوه بر اصول و قوانین فنگشویی به سلیقه و گرایشات خود نیز توجه داشته باشید و متناسب با آن اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *