دکوراسیون خانه

طراحی لنداسکیپ چیست؟

لنداسکیپ

لنداسکیپ به فضای بیرونی خانه و ویلا میگویند که منظره ای زیبا و چشمگیر دارد. طراحی لنداسکیپ امروزه مورد توجه افراد قرار گرفته است زیرا ارزش ملک را چندین برابر میکند و محیطی پر از آرامش و امنیت خلق میشود. برای طراحی لنداسکیپ نیازی به متراژ بالا نیست و شما میتوانید با طراحی اصولی و رعایت قوانین، حیاط کوچک خود را به محیطی دنج و رویایی تبدیل کنید. لنداسکیپ یا همان محوطه سازی شامل عناصر مختلفی مانند انواع گیاهان، آبنما و استخر، سنگفرش ها و… می باشد. در طراحی آن به جزئیات توجه ویژه ای میشود و با نهایت دقت و ظرافت اجرا میشود.

مفاهیم طراحی لنداسکیپ

در طراحی لنداسکیپ به هماهنگی و تعادل در محوطه توجه داشته باشید که فضای شما یکدست و زیبا به نظر برسد. هر عنصر در لنداسکیپ دارای وزن بصری متفاوتی می باشد و نباید تمام المان های چشم نواز در یک قسمت قرار گیرند. برای مثال شما از آبنمایی زیبا در قسمتی از محوطه استفاده میکنید که مورد توجه قرار میگیرد در این قسمت یک المان تزئینی دیگر قرار ندهید زیرا تعادل محیط را بهم میزنید. سعی کنید چهار قسمت در نظر بگیرید و عناصر خاص و زیبا را بین چهار قسمت قرار دهید. از تکنیک انتقال در طراحی استفاده کنید که حس خوبی به مخاطب منتقل شود. در تکنیک انتقال از تکرار رنگ در گل ها، تکرار متریال، تکرار لامپ ها و… استفاده میشود. نکته ی دیگر که بهتر است در نظر بگیرید سادگی لنداسکیپ است که باعث میشود فضای شما کاربردی تر باشد. در این محیط از عناصر اضافی استفاده نمیشود و تاکید روی قسمت های کاربردی محوطه میشود.

آبنما در لنداسکیپ

از مهم ترین المان ها در طراحی لنداسکیپ می باشد زیرا باعث آرامش بیشتر و زیباسازی محیط میشود. آبنمای لوتوس در انوع متنوعی می باشد که شما میتوانید متناسب با متراژ فضای خود انتخاب کنید. مدل آبنمای کفی به دو صورت کف خشک و دارای حوضچه طراحی می شود. آبنمای کف خشک این مزیت را دارد که آب بخار نمیشود و در مصرف آن صرفه جویی میشود. همچنین میتوانید از آبنمای دیواری مخزن دار برای محوطه ی خود استفاده کنید که فضای کمتری را اشغال میکند و نیاز به زیر سازی و عایق بندی نیز ندارد.

این آبنما به گونه ای طراحی و اجرا میشود که دارای صدای آب دلنشین و گوشنواز می باشد و صداهای مزاحم را فیلتر میکند. ساعت ها میتوانید در کنار آن بنشینید و از تماشای محیط لذت ببرید. در برابر شرایط آب و هوایی متنوع بسیار مقاوم می باشد و به مرور زمان تغییر شکل و تغییر رنگ نمیدهد. از مزیت های دیگر آبنمای فلزی این است که اگر بخواهید بعد از مدتی جا به جا شوید میتوانید آن را همراه خود ببرید و در محیط دیگر قرار دهید. برای ارتباط با کارشناسان ما میتوانید از قسمت سفارش آبنما اقدام کنید و از مشاوره ی رایگان ما بهره مند شوید

آبنمای کف خشک

کفپوش مناسب لنداسکیپ

کفپوش چوبی باعث گرما و صمیمیت بیشتر در محوطه میشود و حس طبیعت را با خود به همراه دارد. در بعضی از مناطق که بارندگی زیاد است بهتر است از کفپوش چوبی مصنوعی استفاده کنید. زیرا کفپوش چوبی طبیعی در معرض بارندگی زیاد پوسیده میشود و زیبایی خود را از دست میدهد. کفپوش های چوبی مصنوعی مقاومت بالایی دارند و مناسب برای هر محیطی می باشند. این کفپوش ها قابل جابه جایی هستند و هر زمانی که بخواهید میتوانید آنها را بردارید.

گل های رنگی در لنداسکیپ

استفاده از گل های رنگی در محوطه سازی باعث طراوت و شادابی بیشتر میشود. شما میتوانید از گیاهان چهار فصل استفاده کنید که در هر فصلی از تماشای آنها لذت ببرید. نکته ی مهم در طراحی لنداسکیپ این است که قبل از کاشت گل و گیاه ابتدا محوطه را تقسیم بندی کنید و برای هر قسمت گیاه مناسب را بکارید. در کنار آن میتوانید از گلهای تزئینی کوچک و بزرگ نیز استفاده کنید و محیط را سرسبزتر و زیباتر جلوه دهید.

طراحی لنداسکیپ

مزیت لنداسکیپ

با طراحی لنداسکیپ فضایی تفریحی برای خود و کودکانتان فراهم میکنید و این موضوع تاثیر زیادی در کار و زندگی شما دارد. امروزه کودکان بیشتر زمان خود را مشغول بازی های اینترنتی و تماشای تلویزیون هستند و شما فرصت ندارید که فرزندانتان را به پارک و طبیعت ببرید. بهترین ایده این است که با طراحی لنداسکیپ، طبیعت را به خانه آورید و ساعاتی را در این محیط آرامش بخش بگذرانید. از دیگر مزایای آن کاهش نویز و آلودگی در محیط می باشد و کمی هوای تازه و پاکیزه تنفس میکنید.

سخن آخر

علاوه بر خانه و ویلای شخصی، مجتمع های مسکونی و تجاری نیز نیاز به لنداسکیپ و محوطه ی زیبا دارند. در واقع افراد قبل از ورود به محیط، حس خوبی میگیرند و با انرژی بیشتر وارد آپارتمان میشوند. وجود آبنمایی با طراحی خاص و منحصر به فرد در این محوطه باعث میشود توجه افراد بیشتر جلب شود و در خاطر آنها باقی بماند. با چیدمان سایر کاراکتر ها، محوطه ای چشمنواز طراحی و اجرا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *