آبنما, اخبار

ساخت آبنمای باغی برای روف گاردن و لند اسکیپ

آبنمای باغی

امروزه با طراحی لند اسکیپ و روف گاردن، فضایی زیبا و جذاب را برای گپ و گفت، مطالعه و اوقات فراغت ایجاد میشود. آبنمای باغی در زیبا سازی فضا بسیار حائز اهمیت است. نورپردازی در آبنما هنگام شب فضایی دنج و رویایی را خلق میکند. رقص آب و نور یک ترکیب خاص برای هر محوطه می باشد. وجود آبنما در روف گاردن بار حرارتی آن را کاهش میدهد، در نتیجه باعث صرفه جویی انرژی از لحاظ سرمایش و گرمایش میشود. آبنما باغی رطوبت در فضا را افزایش میدهد و به بهبود سلامت جسمی و روانی میتواند کمک شایانی میکند.

تصور کنید از محل کار به خانه برگشتید و یک روز پر مشغله و حساس را سپری کردید، حالا ساعاتی را در کنار آبنمای خود بگذرانید. با شنیدن صدای آب تمامی خستگی و فشار روی ذهن و جسم شما از بین میرود. آبنما یک عنصر ضروری برای هر فضا می باشد. شما میتوانید از آبنمای خانگی برای فضای داخلی و از آبنما باغی برای فضای خارج از خانه استفاده کنید.

مزیت های استفاده از آبنمای باغی

از انواع آبنما در میادین شهری، باغ ها، پارک ها، روف گاردن، لند اسکیپ و… استفاده میکنند. زیرا آبنما علاوه بر زیبایی به خاطر صدای دلنشینی که دارد باعث آرامش فضا میشود. همچنین جریان آب به کاهش آلودگی هوا کمک میکند و صدای آب باعث کاهش آلودگی صوتی میشود. از آنجایی که صدای آب یک صدای سفید است برای فیلتر صدای های مزاحم از آبنما استفاده میکنند. در نتیجه صداهای آزاردهنده مثل ترافیک را کاهش میدهد و حسی در شما ایجاد میکند که از صدای گوشنواز آب لذت ببرید. از دیگر مزیت های آبنما تعادل در درجه ی حرارت و رطوبت است. در مجموع از خشکی و یکنواختی محیط میکاهد.

انوع آبنما

آبنما از قدیمی ترین اجزاء معماری می باشد. در گذشته از آبنمای باغی برای کاخ ها، باغ ها و سطح شهر استفاده میکردند. با گذشت زمان و پیشرفت علم آبنما برای فضای داخلی نیز ساخته شد. شرکت هنرپویان خلاق لوتوس برای اولین بار آبنمایی متناسب با هر فضا را خلق میکند. انواع آبنمای خانگی و آبنمای باغی با طرح و ابعاد متنوع ساخته میشود. آبنما باغی به صورت فواره ای، آبشاری یا دیواری می باشد. طرح آبنما ها به صورت مدرن و کلاسیک اجرا میشود. طرح های مدرن احساس شور و نشاط را در ما زنده میکند. صدای بینظیر آن متناسب با فضای داخلی و خارجی طراحی میشود. در فضای داخلی صدای آب ملایم برای افزایش تمرکز و حس آرامش لازم است.

شما میتوانید از قسمت ثبت سفارش با طراحان ما در ارتباط باشید و از مشاوره ی رایگان شرکت لوتوس در خصوص ساخت آبنمای منحصر به فرد استفاده کنید.

طراحی و اجرای آبنما

آبنمای باغی دیواری

این نوع آبنما از پرطرفدارترین سبک آبنمای باغی است. آب از مخزن به سمت بالا پمپاژ میشود و از بالا به پایین ریزش دارد. طرح آبنمای دیواری متناسب با فضا طراحی و اجرا میشود. این سبک آبنماها برای لابی هتل و رستوران ها نیز بسیار مناسب است. آبنمای باغی دیواری نسبت یه سایر آبنما ها فضای بسیار کمتری را اشغال میکند. درنتیجه برای محوطه هایی که کمبود فضا دارند پیشنهاد ما استفاده از آبنمای دیواری است.

نکات مهم در مورد محل قرارگیری آبنما

–  نباید آبنما را زیر درخت قرار دهید، زیرا حشرات و برگ درختان داخل آبنما می افتد و آب آن را آلوده میکند. همچنین باعث خرابی و گرفتگی پمپ آبنما میشود.

2- سعی کنید آبنما را در مسیر بادهای تند قرار ندهید، زیرا جریان آب را بهم میزند و باعث پاشش آب به اطراف میشود.

3- باید پمپ آبنما را متناسب با محل نصب و حداکثر توان مصرفی انتخاب کرد.

آیا آب نمای باغی آب را هدر میدهد؟

خیر، آب در یک مدار بسته حرکت میکند و اتلاف آب بسیار کم است. در نتیجه بدون هدر دادن آب، از صدای بینظیر آبنما لذت میبرید.

آبنما باغی فلزی

فلز به خاطر خاصیت چکش خواری که دارد به اشکال مختلفی تبدیل میشود. طرح آبنما فلزی توسط هنرمندان حرفه ای متناسب با فضا طراحی میشود. در واقع یک افزونی عالی برای فضای داخلی و خارجی می باشد. اندازه آبنما متناسب با اندازه محوطه در نظر گرفته میشود. آبنمای شرکت لوتوس از استیل ضد زنگ خارجی ساخته شده است و هیچگونه تغییر رنگی ندارد.  بسیار محکم و مقاوم در برابر آب و هوا است با انواع محیط ها سازگار است. جنس استیل این آبنما مانع از رشد جلبک و ایجاد بوی نامطبوع میشود. به راحتی قابل شست وشو می باشد و زیبایی اولیه خود را حفظ میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *