فنگ شویی خانه

شناخت عناصر فنگ شویی

در حالت کلی برای جریان انرژی مثبت در خانه و محل کار باید بین عناصر فنگ شویی تعادل برقرار باشد. این عناصر شامل، آب، آتش، خاک، فلز و زمین می باشد که هر کدام ویژگی و انرژی مخصوص خودش را دارد. تعادل بین این عناصر باعث حس خوب، رشد و پیشرفت افراد در زندگی میشود. اگر در محیط خانه یا محیط کار خود احساس کسالت و خستگی میکنید پیشنهاد میکنیم در چیدمان داخلی تغییر ایجاد کنید. چیدمان فضای داخلی متناسب با علم فنگشویی به هماهنگی و تعادل انرژی کمک میکند و باعث ایجاد خوش شانسی در کار و زندگی میشود. با شناخت این عناصر میتوانید بهترین دکوراسیون داخلی را اجرا کنید و شاهد بهبود روابط کاری، روابط خانوادگی، سلامت روحی و روانی و…  باشید. در ادامه ی مقاله شما را با عناصر فنگ شویی بیشتر آشنا میکنیم که متناسب با نیاز خود از آن ها بهره ببرید.

عنصر آب در فنگ شویی

آب نماد حیات و جریان زندگی می باشد که آرامش و تحرک را با خود به ارمغان می آورد. جریان آب ذهن شما از تمامی دغدغه ها خالی میکند و باعث آرامش بیشتر میشود. با تماشای جریان آب به قدرت خارق العاده ی عنصر آب پی میبرید و ضرورت این عنصر را درک میکنید. این عنصر نشان دهنده ی جریان پول، ثروت و شغل نیز می باشد که به پیشرفت شما در زمینه ی کاری و تحصیلی کمک میکند. از این رو وجود عناصر آب در اتاق مطالعه و اتاق کار بسیار ضرورت دارد و باعث تمرکز بیشتر میشود. همچنین عنصر آب باعث بهبود روابط اجتماعی میشود و اگر در خود این ضعف را دارید با استفاده از این عنصر باعث تقویت روابط اجتماعی خود شوید.

آبنمای فلزی لوتوس یک دکوری زیبا و فوق العاده ظریف که تماشای آن بسیار لذت بخش می باشد. صدای دلنشین آن استاندارد فضای داخلی است و ذهن را آرام میکند. این آبنما را میتوانید در ابعاد رومیزی، ایستاده و دیواری متناسب با محیط خود انتخاب کنید و برای مشاوره با کارشناسان ما از قسمت سفارش آبنما اقدام نمایید.

رنگ این عنصر آبی و مشکی و جهت آن شمال می باشد. برای استفاده از این عنصر میتوانید از آکواریوم، آبنما، تصاویر دریا و رودخانه و رنگ های این عنصر در محیط خود استفاده کنید.

عنصر آتش

از این عنصر برای تقویت شور، اشتیاق، انرژی و هیجان بیشتر استفاده میشود. عنصر آتش باعث شهرت و پیشرفت میشود و به بروز احساسات کمک میکند. رنگ این عنصر نارنجی، زرد و قرمز است و جهت آن جنوب می باشد. برای تقویت این عنصر از لامپ هایی با نور زرد، شمع، شومینه و… استفاده میشود.

عنصر چوب

همانطور که گیاهان در طبیعت رشد میکنند، عنصر چوب نماد رشد و صعود می باشد. این عنصر به سلامت فرد نیز کمک میکند و در مجموع با انعطاف پذیری، مهربانی و شفا مرتبط می باشد. اگر میخواهید در مسیر جدید زندگی خود رشد کنید و شاهد اتفاقات مثبت باشید از این عنصر غافل نشوید. عنصر چوب باعث تقویت ویژگی آینده نگری و برنامه ریزی در افراد میشود. رنگ این عنصر سبز و ارغوانی می باشد و جهت آن شرق و جنوب شرق است. از این عنصر معمولاً به شکل گل و گیاه، مبلمانی با دسته های چوبی و… استفاده میشود.

عنصر چوب

عنصر خاک

این عنصر باعث کاهش استرس و اضطراب میشود و حس امنیت را افزایش میدهد. هنگامی که عنصر خاک در یک فضا زیاد باشد، مردم اغلب احساس سنگینی، کسالت، سستی می کنند. زمانی که در فضا کم به کار رفته باشد، مردم ممکن است احساس بی نظمی، آشفتگی و عدم تمرکز کنند. رنگ این عنصر قهوه ای و بژ و جهت آن شمال شرقی و جنوب غربی است.

عنصر فلز

از آن جایی که این عنصر تقویت کننده ی عنصر آب می باشد در کنار این عنصر استفاده میشود. این عنصر سخت باعث افزایش قدرت و تمرکز در افراد میشود و توانایی ذهنی را بیشتر میکند. این فلز میتواند شما را به سمت اهدافتان سوق دهد و تاثیر فوق العاده ای در زندگی داشته باشد. رنگ این عنصر سفید، مشکی، طلایی و سیلور است و بیشتر در قسمت غرب و شمال غرب استفاده میشود. آبنمای فلزی لوتوس نیز از این رنگ ها ساخته شده است و باعث تقویت بیشتر عنصر فلز میشود.

جمع بندی عناصر فنگ شویی

در این مقاله با پنج عنصر فنگشویی و خواص آن ها آشنا شدید. این عناصر باید به صورت متعادل در هر قسمت از خانه با توجه به نقشه ی باگوا قرار بگیرند. اگر به درستی از این عناصر استفاده کنید، تاثیر آن را در زندگی خود مشاهده میکنید. اگر احساس بی قراری و اضطراب در خانه دارید باید از عنصر آب و خاک بیشتر استفاده کنید. این عناصر آرام کننده ی روح و روان هستند و در این خصوص به شما کمک میکنند. اگر احساس کسالت دارید از عنصر آتش استفاده کنید که شور و اشتیاق را در شما افزایش دهد. پس در نتیجه به احساسات خود توجه کنید و به تغییر دکوراسون خود بپردازید.

 

 

 

 

 

3 دیدگاه در “شناخت عناصر فنگ شویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *