فنگ شویی خانه

انرژی چی در فنگشویی

انرژی چی در فنگشویی

در جهان اطراف ما همه ی موجودات و وسایل دارای انرژی نامرئی هستند که به انرژی چی معروف می باشد. این انرژی باید در فضا به صورت متعادل پخش باشد که شما احساس آرامش بیشتری داشته باشید. روانشناسان معتقدند که چیدمان وسایل بر کیفیت زندگی ما تاثیر به سزایی دارد. با چیدمان درست و اصولی طبق علم فنگشویی میتوانید انرژی مثبت را در سراسر خانه به جریان در آورید. گاهی استفاده از یک دکوری تزئینی، یک قاب عکس و حتی یک رنگ میتواند سطح انرژی شما را بالا بیاورد و روی حالات و روحیات شما تاثیر بگذارد.

انواع انرژی چی در فنگشویی

برای ایجاد محیطی شاد و صمیمی باید انرژی چی در محیط جریان داشته باشد. اگر انرژی به صورت راکد در قسمتی از خانه باشد حس کسالت و بی حوصلگی به شما دست میدهد. نوع دیگر انرژی به انرژی شاچی معروف است و این انرژی در وسایل تیز و برنده وجود دارد. این انرژی بهتر است توسط دیگر وسایل خنثی شود و بار منفی در محیط خانه و محل کار ایجاد نکند.

انرژی چی از انرژی یانگ و یین تشکیل شده است و این دو انرژی دو قطب هر موجود در جهان هستی می باشند. وقتی شما از یک موجود یا وسیله حس خوبی را دریافت میکنید به این معنی است که این دو قطب در بهترین حالت خود قرار گرفته اند. در اصطلاح انرژی یین به انرژی زنانه و انرژی یانگ به انرژی مردانه معروف است.

ورود انرژی در خانه

اولین قسمت ورود انرژی درب خانه و ورودی می باشد که باید به درستی چیدمان شود. سعی کنید همیشه این قسمت را مرتب و تمیز نگهدارید و هر وسیله ای را سر جای مشخص قرار دهید. کفش ها در جاکفشی و لباس ها در کمد دیواری به صورت منظم گذاشته شود. از عناصر طبیعی برای جذب انرژی و جریان آن به سمت محیط داخلی استفاده کنید. یکی از بهترین دکوریجات برای قسمت ورودی آبنمای فلزی می باشد زیرا عنصر آب انرژی مثبت را در محیط پخش میکند. جنس این آبنما از فلز است و فلز تقویت کننده ی عنصر آب می باشد. ظاهر زیبای آن باعث جلب توجه افراد هنگام ورود به خانه یا محل کار میشود و احساس خوبی از این دکوری آرام بخش دریافت میکنند.

ورود انرژی در خانه

پیشنهاد میکینم در قسمت ورودی از آینه استفاده کنید زیرا نور را منعکس میکند و محیطی روشن و دلباز ایجاد میکند. نکته ی مهم دیگری که در ورودی باید به آن دقت داشته باشید میزان روشنایی می باشد. اگر نور طبیعی کافی ندارد از نور مصنوعی در آیتم های متفاوت مانند لامپ های سقفی، آباژور و… استفاده کنید. آبنمای فلزی لوتوس که معرفی کردیم علاوه بر صدای آب دلنشین و ظاهر لوکس و زیبا داری نورپردازی حرفه ای نیز می باشد.

انرژی چی در ورودی

راکد شدن انرژی چی

اگر انرژی چی در محیط راکد یا ساکن باشد به انرژی مخرب و یا همان شاچی تبدیل میشود. این انرژی منفی باعث خستگی، افسردگی، از دست دادن مال و ثروت و مشکلات متعدد در زندگی میشود. انرژی چی در محیط های تاریک و بهم ریخته ساکن میشود و آن محیط را کسل کنند میکند. سعی کنید همیشه وسایل را در جای مشخص قرار دهید و از بهم ریختگی بیش از حد پرهیز کنید. هر از گاهی در و پنجره را باز کنید که انرژی مثبت به محیط وارد شود و به جریان درآید. مبلمان و صندلی ها را به دیوار تکیه ندهید این کار باعث انسداد انرژی در این قسمت میشود. از عناصر طبیعی در قسمت های مختلف خانه استفاده کنید که انرژی مثبت به طور پیوسته در جریان باشد.

انرژی چی

سرعت زیاد انرژی چی نیز آن را به انرژی مخرب تبدیل میکند و این پراکندگی انرژی باعث استرس و اضطراب در افراد میشود. در قسمت هایی که سرعت انرژی بیش از اندازه زیاد است با استفاده از وسایل سنگین مانند یک کاناپه، میز یا دکوری از سرعت آن میکاهیم.

انتخاب رنگ مناسب

تعادل انرژی چی در فنگشویی، با انتخاب رنگ مناسب ایجاد میشود. برای ایجاد آرامش از رنگ های آبی و سبز در اتاق خواب ها استفاده کنید. همچنین از رنگ های عنصر آتش یعنی قرمز و نارنجی نیز در فضا هایی که میخواهید پر از انرژی باشد به کار ببرید. رنگ ها بیشتر بر اساس سلیقه ی شما و نوع دکوراسیون خانه انتخاب میشوند. از رنگ های تیره و دلگیر پرهیز کنید زیرا فضای شما را کوچکتر و دلمرده نشان میدهد. از رنگ های تیره فقط در تعداد محدودی از اکسسوری ها استفاده کنید که با ایجاد تضاد رنگی باعث جذابیت بیشتر دکوراسیون داخلی شوید.

سخن آخر

ما بیشتر زمان خود را در خانه و محل کار میگذرانیم و از این جهت توجه به چیدمان وسایل و طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی دارد. توجه به علم فنگشویی در هنگام چیدمان دکوراسیون باعث خلق محیطی دوستداشتنی و پر از انرژی خوب و مثبت میشود. افرادی که این نکات را در دکوراسیون داخلی رعایت میکنند بسیار موفق تر و به اصظلاح خوش شانس تر از دیگر افراد هستند.

3 دیدگاه در “انرژی چی در فنگشویی

  1. ابراهیمی گفت:

    باسلام انرژی چی مثل جریان رودخانه است و چه زیباست که زمانیکه جریان ، جریان و شور زندگی را ایجاد می کند و زمانیکه عالم در حرکت است همه چیز زیباتر به نظر می رسد. رقص پرندگان، پرواز آنها ، حرکت بذر گیاهان و همه وهمه جنب و جوش زندگی را به تصویر می کشد. عالم با چرخش زیباست .

    1. lotusadmin گفت:

      ممنونم از نظر زیبای شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *