مدیتیشن

تجربه ی آرامش با یوگا

وسایل یوگا

زمانی که صحبت از ورزش یوگا میشود، اولین مسئله ای که ذهن به سمت آن حرکت می کند احساس آرامشی است که یوگا به افراد می دهد. در واقع که این ورزش راهی برای رسیدن به آرامش است.

یوگا با سه ساختار ورزش، تنفس و مراقبه سعی در یکی کردن روح، جسم و ذهن انسان دارد تا فرد با محیط اطراف خود ارتباط بگیرد. ورزش و حرکات بدنی باعث افزایش جریان خون در بدن میشود، درنتیجه سلامتی و شادابی را در پی دارد. تمرین های تنفس به شما این امکان را میدهد که بر روی تنفس خود کنترل بیشتری داشته باشید. آخرین و مهم ترین ساختار یوگا مراقبه است که باعث آرامش ذهنی، تمرکز و حال خوب در افراد میشود.

فواید ورزش یوگا

این ورزش در کاهش استرس و به دست آوردن آرامش کمک بسیار زیادی میکند. نکته ی مهمی که هنگام ورزش باید به آن توجه زیادی داشته باشید مکانی دنج و به دور از سرو صدا و شلوغی برای این ورزش انتخاب کنید. زیرا باید روی تمرینات و اهداف خود تمرکز کنید که نتیجه ی دلخواه را ببینید. یک آبنما با صدای آب آرامش بخش و استاندارد برای فضای داخلی میتواند تا حدود زیادی ذهن شما را از افکار و دغدغه های روزانه دور کند و فضایی دنج و رویایی برای شما خلق کند.

آبنمای لوتوس با ظاهری شیک و صدای آب دلنشین برای فضای داخلی بسیار مناسب است. شما میتوانید متناسب با فضای خود آبنمایی در طرح، ابعاد و رنگ مورد نظر سفارش دهید. از قسمت سفارش آبنما با همکاران ما در ارتباط باشید و از مشاوره ی رایگان بهره مند شوید.

بهبود خواب

اگر با بی خوابی دست و پنجه نرم میکنید ممکن است استرس زیاد یکی از دلایل آن باشد. ورزش یوگا میتواند تولید هورمون استرس را تا حد زیادی کاهش دهد و به شما در خواب راحت تر کمک کند. ۳۰ تا ۴۵ دقیقه ورزش یوگا روزانه که شامل: نفس های عمیق، مدیتیشن و نشستن روی زمین است، می تواند مشکل شما را حل کند این ورزش به خواب شما کمک می‌کند.

خلق و خوی بهتر

این ورزش باعث کاهش افسردگی در افراد میشود. تمرینات آن باعث افزایش اکسیژن مغز میشود. در نتیجه خلق و خو و تمرکز فرد بهبود پیدا میکند. افرادی که یوگا کار می کنند اغلب خوشحال تر به نظر می رسند و تمرکز ذهنی خوبی نیز دارند. پس در پاسخ به این پرسش که کدام ورزش برای افسردگی مناسب ترهست، بدون شک میتوان ورزش یوگا را در صدر لیست جای داد. 

فواید یوگا برای قلب

یوگا موجب کاهش فشار خون و آرام شدن ضربان قلب می شود که برای بیماران مبتلا به سکته، پرفشاری خون یا بیماری های قلبی- عروقی یک اثر درمانی به شمار می آید.

توصیه های مهم

– اگر شما باردار هستید یا بیماری خاصی دارید، حتما با پزشک خود مشورت کنید. پزشک شما با توجه به شرایط شما سطح تمرینات مناسب را انتخاب میکند.

2-یوگا را جایگزین درمان ها و مراقبت های پزشکی نکنید. یوگا برای سلامتی بسیار مفید است و میتواند بخشی از برنامه ی درمانی محسوب شود.

3-هنگام انجام یوگا لباسی مناسب و آزاد بپوشید که احساس راحتی داشته باشید.

4-در فضایی تمرینات خود را انجام دهید که رطوبت کافی داشته باشد. وجود آبنما به حفظ رطوبت محیط کمک میکند.

5- به پیام های بدن خود هنگام یوگا توجه کنید. یوگا نباید باعث احساس درد، سرگیجه و… شود. در این صورت تمرین را قطع و پزشک مراجعه کنید.

یوگا

تفاوت یوگا و مدیتیشن

در مدیتیشن مهم ترین تمرین، ذهن آگاهی است. اغلب یک گوشه نشسته و روی چیزی مثل تنفس، صدای آب، صدای طبیعت و… متمرکز میشویم  و به آرامش دست پیدا میکنیم. اما یوگا یک سری تمرینات ورزشی هست که در کنار نرمش سعی در به دست آوردن آرامش و حفظ آن داریم. بیشتر مربی ها توصیه میکنند مدیتیشن و یوگا در طبیعت انجام شود زیرا صدای طبیعت به تمرکز شما کمک میکند. اما با وجود آبنمایی خاص و خوش صدا میتوانید طبیعت را به خانه ی خود آورید و در کنار آن با لذت بسیار مدیتیشن یا ورزش یوگا انجام دهید. این آبنما طوری طراحی شده است که هیچ گونه پاشش آبی به اطراف ندارد و با خیال راحت هر قسمتی که بخواهید میتوانید آن را قرار دهید.

آبنمای خانگی

سخن آخر

با توجه به اینکه امروزه بیشتر افراد درگیر مسائل مختلف زندگی هستند و بیشتر دچار استرس و اضطراب می باشند. برای تجربه ی یک زندگی سالم تر و شادتر ورزش یوگا را در برنامه ی روزانه قرار دهید. برای انجام یوگا وسایل مورد نیاز برای ورزش را تهیه کنید و حتما از آبنمایی با صدای آب گوشنواز جهت افزایش تمرکز و آرامش بیشتر محیط استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *