دکوراسیون خانه

ضرورت نقطه ی کانونی در دکوراسیون

هر دکوراسیون داخلی از قسمت های مختلفی تشکیل میشود که یکی از مهمترین قسمت های آن، نقطه ی کانونی دکوراسیون می باشد. در واقع این بخش توجه افراد را به خود جلب میکند و مابقی وسایل متناسب با آن قرار میگیرند. در محیط داخلی وجود نقطه ی تمرکز بسیار ضرورت دارد و باعث زیبایی بیشتر محیط میشود. این نقطه تمرکز مانند سوژه ی عکاسی می باشد که عکس بدون سوژه هیچ معنا و مفهومی ندارد. در نتیجه خانه ی بدون نقطه ی کانونی هیچ احساس زیبایی و تعادلی را به ما منتقل نمیکند.

این بخش کانونی میتواند در معماری خانه وجود داشته باشد و یا با چیدمان وسایل خلق شود. ایجاد نقطه ی کانونی به سلیقه ی هر فرد بستگی دارد و یک دکوری زیبا میتواند به خلق این فضا کمک کند.

آبنما در نقطه ی کانونی

با وجود یک آبنمای دکوری و زیبا میتوانید توجه همه را به قسمت خاصی از منزل جلب کنید. آبنمای دکوری لوتوس با ظاهری خاص و منحصر به فرد جلوه ی بصری فوق العاده ای دارد. آب از روی گلبرگ های درهم تنیده گذر میکند و تصویر زیبایی را به نمایش میگذارد. این آبنما همراه با نورپردازی حرفه ای می باشد که درخشش کار را چند برابر میکند و به عنوان آباژور نیز مورد استفاده قرار میگیرد. از این آبنما میتوانید در انواع رومیزی، ایستاده و دیواری متناسب با فضای خود استفاده کنید. برای ارتباط با کارشناسان ما از قسمت سفارش آبنما اقدام کنید و از مشاوره ی رایگان ما بهره مند شوید.

وجود آبنما در دکوراسیون انرژی محیط را بالا میبرد و حس تازگی و طراوت را با خود به همراه دارد. افرادی که به طبیعت علاقه ی زیادی دارند و به دنبال فضایی آرامش بخش می باشند از این دکوری زیبا استفاده میکنند. صدای آب این آبنما کاملاً استاندارد محیط داخلی می باشد و میتوان ساعت ها از صدای دلنشین آن لذت برد.

گل و گیاه به عنوان نقطه تمرکز

بعضی از افراد به گل و گیاه علاقه ی زیادی دارند و از آن برای خلق نقطه ی کانونی استفاده میکنند. بهترین قسمت برای قرار گیری گیاهان تزئینی، مقابل فضای ورودی می باشد که به محض ورود مورد توجه افراد قرار گیرد. سعی کنید گل و گیاه تزئینی را در یک قسمت قرار دهید و به صورت پراکنده در محیط قرار ندهید. زیرا با این کار چند نقطه ی کانونی خلق میشود و فضای شما را شلوغ و بهم ریخته نشان میدهد.

نکات مهم در خلق نقطه ی کانونی

وقتی صحبت از تفاوت در محیط میشود به معنای عدم هماهنگی وسایل نیست. تمام وسایل باید در یک سبک و هارمونی انتخاب شوند و فقط یک دکوری بار بصری بیشتری نسبت به سایر دکوریجات داشته باشد. از دیگر نکات مهم در خلق نقطه ی کانونی، توجه به نورپردازی می باشد. با استفاده ی درست از نورپردازی هوشمندانه میتوانید وسایل مورد نظر را بیشتر مورد توجه قرار دهید.

چیدمان مبلمان

مبلمان فقط وسیله ای برای نشستن و استراحت نمی باشد و اگر به درستی چیدمان شوند به طور قابل توجهی در دکوراسیون داخلی تاثیر میگذارند. رنگ مبلمان، طرح و سبک آن در توجه بیشتر موثر می باشند. بهتر است رنگ آن را متضاد با رنگ دیوار انتخاب کنید و با ایجاد یک کنتراست زیبا باعث خلق نقطه ی کانونی شوید. برای تاکید بیشتر از کوسن هایی خاص و رنگارنگ روی کاناپه استفاده کنید.

نقطه کانونی خانه

تزئین دیوار

با استفاده از رنگ خاص، کاغذ دیواری، استفاده از آثار هنری و… میتوانید یک دیوار را از مابقی دیوار ها جدا کنید و مورد توجه قرار دهید. بعضی از افراد نقطه ی کانونی را تی وی وال در نظر میگیرند و با تزئینات خاص و جذاب آن را به دیوار شاخص تبدیل میکنند. بهترین کار ایجاد تفاوت بین دیوار شاخص با دیگر دیوار ها می باشد که با متریال متفاوت، رنگ متفاوت و… انجام میشود. حتی وجود یک تابلوی هنری زیبا میتواند آن دیوار را از سایر قسمت ها جدا کند و جلوه ی بصری خاصی به محیط بدهد.

نقطه کانونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *