آبنما

معرفی زیباترین انواع آبنما های جهان که بسیار شگفت انگیزند

معروف ترین آبنماها

4 تا از مشهورترین انواع آبنماها در دنیا

از گذشته های دور ساخت انواع آبنما برای انرژی بخشیدن به طبیعت و فضای داخلی خانه از موارد حائز اهمیت بود. ابتدا فقط به پرتاب آب به بالا  و ایجاد یک حرکت نمایشی از آب را آبنما میدانستند. ولی با گذشت زمان و مهندسی های حرفه ای تر پروسه ی ساخت آبنما را تغییر دادند. طراحی فضایی برای رقص آب طوری که چشم ها را به خود خیره کند. و استفاده از نور پردازی های خلاقانه همراه با موزیک زیبا پروژه ی ساخت آبنما ها را تکمیل تر کردند.

آبنمای مونتجویس montjuic

یکی از معروف ترین انواع آبنما های دنیا که در نزدیکی موزه ملی هنر کاتالونیا اسپانیا قراردارد. این آبنما در سال 1929 افتتاح شد و طراح آن آقای carles buigas  بود. آبنمای مونتجویس بسیار بزرگ و با عظمت می باشد. برای درک بهتر این بزرگی دارای یک استخر با طول 65 متر و عرض 50 متر است.خلاقانه ترین نکته ی این آبنما نور پردازی آن می باشد. حدود 4000 چراغ برای نور پردازی آن اجرا شده است. این آبنما 700 تن آب را در هر دو دقیقه از طریق 3620 عدد نازل اسپری میکند و ارتفاع پرتاب آب آن تا 170 فوت می رسد.

آبنمای مونتجویس

آبنمای بلاژیو ، لاس وگاس

این آبنمای عظیم و زیبا که روبروی هتل بلاژیو در لاس وگاس قرار دارد. در سال 1998 این آبنما به عنوان اولین آبنمای معروف توسط شرکت wet ساخته شد.از جذابیت اصلی آن نورپردازی و پخش موسیقی های کلاسیک تا پاپ می باشد. هر نیم ساعت یکبار آهنگ آن تغییر میکند. و رقص جدیدی از آب با آهنگ جدید طبق طراحی پیش فرض به نمایش گذاشته می شود. در این آبنما، آب تا ارتفاع 460 فوت در هوا بالا می رود. فواره ی بلاژیو نیزهزاران نازل برای حرکت آب به سمت راست و چپ و عقب و جلو دارد.

آبنمای بلاژیو

آبنما برج خلیفه، دبی (از بلندترین انواع آبنما ها)

این آبنما نیز بعد از ساخت بلاژیو توسط شرکت وت در دبی ساخته شد. این فواره ی جذاب در دریاچه ی برج خلیفه به ابعاد 30 هکتار به دستور محمد بن راشد اجرا شد.ارزش این پروژه چیزی حدود 800 ملیون دلار برآورد شد. این فواره بیش از 6 هزار چراغ دارد که داری 25 رنگ متفاوت می باشند. و ارتفاع آب چیزی حدود 152 متر می باشد. که لقب بلند ترین آبنما را به آن دادند.

برای اینکه چشم اندازی بینظیر از این جاذبه ی گردشگری داشته باشید. پیشنهاد میکنم که از سمت برج خلیفه یا دبی مال آن را تماشا کنید. همچنین میتوانید لذت قایقرانی در دریاچه ی برج خلیفه در نزدیکی این فواره ی مشهور را بچشید.

آبنمای برج خلیفه

آبنما رنگین کمان مهتاب،سئول( از خاص ترین انواع آبنما ها)

پل بانپو سئول یک پل دو طبقه بر روی رودخانه هان است که دارای فواره رنگین کمان مهتاب است .طولانی ترین پل آبشاری که در کتاب رکوردهای جهانی گینس به رسمیت شناخته شده است.

در ساخت این آبنما حدود 10000 نازل، در دو طرف پل نصب است. که وظیفه ی تولید 190 تن آب در دقیقه را بر عهده دارند. و در طول نمایش، آب در رنگین کمانی از رنگ ها میدرخشد.

در این پل به علت ترکیب چراغها و آبنما و موسیقی سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب میکند. و مردم از دیدن این صحنه ی زیبا لذت میبرند.

نمایش این فواره ی زیبا در روز و شب دو حس و حال متفاوتی دارد. پیشنهاد میکنم در هر دو تایم آن را ببینید. ولی اگر حق یک انتخاب را داشتید . در شب بسیار زیباتر است و از قسمت جنوبی رودخانه چشم انداز مناسب تری خواهید داشت.

با توجه به مطالبی که در این مقاله گفته شد. شما میتوانید یک آبنمای زیبا و همراه با نور پردازی حرفه ای در خانه ی خود داشته باشید. برای مشاهده ی انواع آبنما های خانگی این قسمت کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *