وسایل دکوری

کاربرد مجسمه فلزی

دکوری فلزی

مجسمه فلزی انواع متنوعی دارد و در ابعاد بزرگ کوچک میسازند. مجسمه های کوچک بیشتر برای تزئین در محیط داخلی مورد استفاده قرار میگیرند و مجسمه های بزرگ در اماکن عمومی مانند میدان ها، پارک ها و… استفاده میشوند. این مجسمه های فلزی سبک و موضوعات مشخصی دارند که با توجه به تاریخ، فرهنگ و سلیقه ی افراد انتخاب میشود. برخی از این مجسمه ها از حیوانات و انسان ها الهام گرفته میشود و برخی به صورت انتزاعی می باشد که مفاهیم خاص خودش را دارد. یک مجسمه فلزی باعث تغییر و تحول بسیار فوق العاده ای در محیط میشود و میتواند جلوه ی زیبایی را به وجود آورد.

این مجسمه ها به عنوان آثار هنری، نماد و نشان تجاری و… در محیط های مسکونی و اداری بسیار محبوب می باشند. امروزه در سبک مدرن بیشتر از این دکوریجات استفاده میشود و فضای اطراف را به مکانی متفاوت تبدیل میکند که یادآور فرهنگ و هنر جامعه می باشد.  

ساخت دکوری فلزی دستساز

برای ساخت مجسمه فلزی روش های بسیاری وجود دارد که یکی از آن ها دواتگری می باشد. در این روش مجسمه ها و وسایل فلزی با استفاده از چکش کاری و به روش سرد میسازند. دواتگری درواقع زیر ساختی برای هنر های قلمزنی، حکاکی و… می باشد. این روش به صورت دستساز انجام میشود و از این جهت ارزش بسیار بالایی دارد. وجود ضربات ظریف و هنرمندانه یک محصول خاص و با کیفیت را تحویل میدهد که چشم همه را به خود خیره میکند.

برای ساخت یک محصول دواتگری مرغوب باید از فلز مرغوب و با کیفیت استفاده شود. فلز استیل ضد زنگ یکی از بهترین متریال برای ساخت مجسمه فلزی می باشد. استیل استحکام و دوام بالایی دارد و برای ساخت مجسمه های فلزی مناسب می باشد. این فلز در شرایط آب و هوایی متنوع بسیار مقاوم است و در طی سالیان طولانی تغییر شکل یا تغییر رنگی ندارد. فلز استیل دارای مقدار کروم بالایی است و از این جهت ضد زنگ می باشد. از متریال های دیگر مانند آهن، نقره، فولاد، مس و برنز نیز استفاده میشود. از دیگر روش ها برای ساخت وسایل فلزی ریخته گری، جوشکاری، خمکاری و فرایند های شیمیایی می باشد. در روش ریخته گری فلز به طور کامل ذوب میشود و در قالب مربوطه شکل مجسمه را به خود میگیرد. جوشکاری  یک تکنیک ساده است که قطعات فلزی به یکدیگر وصل میشوند و در خمکاری با استفاده از دستگاه خم مجسمه ی فلزی میسازند.

مجسمه فلزی
مجسمه فلزی دکوری

مجسمه فلزی دکوری

از فلزات در دکوراسیون داخلی و خارجی به وفور استفاده میشود. مجسمه های فلزی به دلیل زیبایی و درخشندگی خاصی که دارند مورد توجه افراد قرار میگیرند. از این دکوری های زیبا میتوانید در قسمت های مختلف مانند پذیرایی ، اتاق خواب و حتی دفتر کار خود استفاده کنید. گاهی به یک نماد و یا المان خاصی متناسب با کسب و کار خود نیازمند هستید و به صورت کاملاً سفارشی ساخته میشود. شرکت ما با بهره مندی از طراحان و هنرمندان بسیار حرفه و متخصص برای محیط داخلی و بیرونی خاص ترین و منحصر به فرد ترین طرح ها را برای شما پیاده سازی میکند.

تفاوت مجسمه فلزی با مجسمه سنگی

مجسمه از متریال متنوعی می باشد که در اینجا به دو تا از رایج ترین آنها میپردازیم. مجسمه های سنگی برعکس مجسمه های فلزی وزن بسیار زیادی دارند و به راحتی نمیتوان آن را جابه جا کرد. از دیگر معایب مجسمه های سنگی این است که با گذشت زمان لب پر میشوند و با کوچکترین ضربه ها زیبایی اولیه ی خود را از دست میدهند. مجسمه های فلزی استحکام و دوام بالاتری دارند و به راحتی تمیز میشوند و مثل روز اول درخشان و جذاب هستند.

مجسمه فلزی بزرگ

مجسمه فلزی بزرگ

از این مجسمه ها در مکان های عمومی استفاده میشود که به زیباسازی شهر کمک میکند. مجسمه های شهری باعث رواج فرهنگ، رشد فکری، درک اجتماعی و.. میشوند. وقتی افرادی به یک منطقه سفر میکنند و این المان های زیبا را میبینند، خاطرات آنجا در ذهنشان باقی میماند. این موضوع باعث جذب بیشتر گردشگران میشود و در روحیه ی ساکنان نیز تاثیر مثبت میگذارد. این مجسمه ها نقش به سزایی در تبدیل ظاهر خشک و بی روح شهر به یک محیط زیبا و هنری دارند. المان های فلزی سیمای شهر را از یکنواختی و تکرار در می آورد و مفاهیم خاصی را به مخاطب انتقال میدهد. یکی از مهمترین اهداف استفاده از این مجسمه های فلزی، افزایش کیفیت زندگی شهروندان می باشد. در کشور ما هنرمندان با ذوق بسیار به طراحی هنرمندانه و زیبای این آثار فاخر میپردازند که تاریخ، فرهنگ و هنر گذشتگان را زنده نگهدارند.

اندازه ی مجسمه های فلزی شهری باید به گونه ای انتخاب شود که با تمامی ساختمان ها و درختان اطراف آن تناسب داشته باشد. جنس این مجسمه باید در برابر باران و آفتاب مستقیم مقاوم باشد و با گذشت زمان زیبایی خود را از دست ندهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *