آباژور

معرفی نمونه ی جذاب از آباژور رومیزی کلاسیک

آبازور رومیزی کلاسیک طرحی خاص

در چه فضایی از آباژور رومیزی کلاسیک استفاده کنیم؟

دکوراسیون خانه سبک های متنوعی دارد. اگر سبک دکوراسیون شما کلاسیک است. از آباژور رومیزی کلاسیک در کنار مبلمان خود استفاده کنید. اصولاً در خانه های کلاسیک، مبلمان های سلطنتی یا چستر خریداری میشود. آباژور فلزی در کنار این مبلمان ها جذابیت بسیار زیادی دارد. البته برای اینکه آباژوری با طرح مناسب انتخاب شود. باید به شکل و ابعاد مبلمان و میز پذیرایی نیز دقت کنید. اگر مبلمان سلطنتی شما پر نقش و شلوغ است. از آباژور پر کار و شلوغ استفاده نکنید. زیرا فضایی بهم ریخته و خالی از نظم را به نمایش میگذارد.

آباژور رومیزی کلاسیک یا آباژور ایستاده کلاسیک

قصد خود را از خرید آباژور برای خانه مشخص کنید. اگر جهت نور پردازی از آن استفاده میکنید. باید به میزان نوری که احتیاج دارید توجه کنید. آباژور ها در اندازه های رومیزی و کنارسالنی برای فضایی که نورپردازی شده استفاده میشوند. در واقع آباژور مکمل روشنایی در خانه است. برای نور اصلی از آنها استفاده نکنید. آباژور رومیزی کلاسیک را متناسب با اندازه و رنگ میز تهیه میکنند. اگر دو آباژور رومیزی در سالن پذیرایی خود قرار میدهید. حتما از میزهای یکسان جهت ایجاد تقارن استفاده کنید. آباژور ایستاده کلاسیک را در کنار مبلمان یا ورودی خانه قرار میدهند. اگر سقف خانه ی شما کوتاه است، حتما از آباژور ایستاده استفاده کنید.

تفاوت آباژور رومیزی کلاسیک لوتوس با سایر آباژورها

اصولاً آباژور ها از سه عنصر کلاهک، لامپ و پایه تشکیل شدند.اما آباژور های لوتوس شامل دیگر قسمت ها هستند. مهم ترین قسمت آن گلبرگ های طبقاتی است که آب از لابه لای آنها عبور میکند. دیگر قسمت های آن، لامپ و نورپردازی حرفه ای آن، پمپ، گلدان و سایر متعلقات آن می باشد. قسمت گلبرگها کاملاً دستساز توسط هنرمند ساخته میشود. از بهترین متریال جهت ساخت آباژور رومیزی کلاسیک یا ایستاده استفاده میشود. سبک آباژور را به سلیقه خود انتخاب میکنید.

نقش آباژور در نورپردازی خانه

از آباژور برای جلب توجه نیز استفاده میشود. گاهی نقطه ی کانونی خانه را آباژور رومیزی خلق میکند. وقتی افراد وارد پذیرایی شما میشوند. قسمتی که نور و درخشش بیشتری داشته باشد. چشم همه را به خود جلب میکند. آباژور آبشار های لوتوس با بدنه ی فلزی که دارند. نور به صورت ملایم به گلبرگ ها میتابد. جذابیت خاصی را به وجود می آورد. اگر خانه ی شما کوچک باشد با یک آباژور رومیزی زیبا میتوانید نقطه ی کانونی ایجاد کنید. اما اگر فضای خانه ی شما بزرگ باشد. یک آباژور کوچک در لابه لای سایر وسایل به چشم نمی آید. حالا وقت آن رسیده که از دیوار آبشار های بزرگ و یا آباژور های کنارسالنی پهن استفاده کنیم.

تاریخچه ی آباژور و معرفی خالق آن

در سال های گذشته قرن هفدهم یک فانوس عمومی را در خیابان های پاریس قرار دادند. برای روشنایی جاده از آن استفاده میشد. چراغ آن نفتی بود. فردریش آلبرت اولین شخصی که پیشنهاد تولید آباژور را با گاز عنوان کرد. اما زیاد مورد استقبال مردم قرار نگرفت. زیرا روشنایی با گاز گرمای زیادی را تولید میکرد. تا اینکه ادیسون لامپ الکتریکی را اختراع کرد. سپس آباژور ها مانند آباژور های امروزی ساخته شد. با گذر زمان تنوع در طرح و ابعاد آن بیشتر شد. انتخاب برای مشتریان سخت تر شد.

آباژور رومیزی کلاسیک طرح داهلیا

در این فضا از مبلمان های سلطنتی طلایی رنگ استفاده شده است. چون دیوار ها به رنگ روشن هستند. آباژور آبشار طلایی با گلدان مشکی بسیار مناسب است. زیرا اگر از گلدان سفید برای این فضا استفاده شود. به دیوار پشت هم رنگ میشود. در نتیجه زیاد مورد توجه قرار نمیگیرد. اگر دیوار پشت آباژور رنگ تیره ای داشت. حتما ترکیب طلایی و سفید مناسب تر بود. این آباژور رومیزی کلاسیک با طرح گل جذابی که دارد. مناسب برای یک فضای لاکچری و باشکوه است. حتما هنگام خرید آباژور به هماهنگی آن با سایر وسایل دقت کنید.

خرید آباژور رومیزی کلاسیک برای پذیرایی
آباژور رومیزی کلاسیک طرح گل داهلیا

توجه به ایمنی آباژور هنگام خرید

در هنگام خرید انواع آباژور های موجود در بازار به فاصله ی لامپ و کلاهک توجه کنید. اینکه ولتاژ لامپ چقدر است. اگر ولتاژ بالایی داشته باشد. فضای شما را گرم و در نتیجه نیاز به تهویه ی هوای داخلی دارید. اما آباژور رومیزی کلاسیک لوتوس از لامپ هایی با ولتاژ مناسب و ضد آب استفاده میکند. جریان آب آن باعث تهویه ی هوای خانه و گردش انرژی مثبت نیز میشود. همچنین رطوبت فضا را تامین میکند. کاملاً بی خطر برای کسانی که بچه در خانه ی خود دارند. دسترسی به لامپ ندارند و به طور کامل سطح روی ان با سنگ های مرمر پوشیده شده است. و نور از لابه لای این سنگ ها عبور میکند. این آباژورآبشار نقش بسیارمهمی در خانه ی شما دارد. بعد از استفاده از آن دیگر به عنوان اکسسوری نگاهش نمیکنید. جزو یکی از وسایل اصلی هرخانه میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *