وسایل دکوری

انواع پارتیشن آماده در دکوراسیون داخلی

آبنمای دیواری

کاربرد پارتیشن

یک پارتیشن جهت جداسازی و تقسیم فضای داخلی، نقش متحول کننده ای در دکوراسیون داخلی دارد. طراحان از دیوار های انعطاف پذیر گرفته تا پارتیشن آماده و قابل حمل برای زیبایی و ایجاد حریم خصوصی در فضای مربوطه استفاده میکنند. علاوه بر کاربردی بودن آن از نظر ظاهری نقش بسیار زیادی در زیباسازی فضای شما دارند. از این جهت با انتخاب یک پارتیشن خانگی لوکس جلوه ی دکوراسیون خود را بیشتر کنید. این جداکننده ها در بافت، ابعاد و رنگ های متنوعی هستند که برای چیدمان استراتژیک هر فضایی استفاده میشوند. این ایده ی جداکننده دقیقا همان چیزی هست که برای ایجاد حریم خصوصی به دنبال آن هستیم. در واقع باعث ایجاد یک فضای صمیمی در قسمتی از خانه یا محل کار شما میشود که انزوای بصری و گاهی شنوایی ایجاد میکند.

پارتیشن آماده به صورت آبشاری

این سبک پارتیشن از جدیدترین پارتیشن های 2023 می باشد. در واقع ترکیبی از یک اثر هنری و جریان آب است. علاوه بر جداسازی فضا باعث ایجاد آرامش نیز می شود. صدای آب در سراسر خانه ی شما میپیچد و صداهای مزاحم در خانه را فیلتر میکند. طراحان داخلی از آبنماهای دیواری یا پرده ای به عنوان پارتیشن استفاده میکنند.

 اما آبشارهای دیواری لوتوس در دو نوع طبقاتی و پرداه ای از سایر آبنماهای دیواری جذاب تر و شکیل تر می باشد. زیرا طرح های این آبشار به صورت کاملاً دستساز با بهره گیری از هنردواتگری ساخته میشود. جریان آب طوری طراحی میشود که هیچگونه پاشش آبی به اطراف نداشته باشد و به راحتی هر قسمتی از منزل خود قرار دهید. از دیگر مزیت های این پارتیشن فلزی، پوشش دهی قوی ان می باشد. سالیان سال از آن استفاده کنید و از صبح تا شب آبشار را روشن بگذارید، هیچگونه تغییر رنگ یا تغییر شکلی در آن ملاحظه نمیکنید. این پارتیشن در هر فضایی که قرار گیرد باعث افزایش رطوبت و کاهش دمای محیط نیز میشود.

صفحه نمایش نوعی از پارتیشن آماده برای جداسازی

این صفحه نمایش ها به ایجاد اتاقی در اتاق دیگر کمک میکند و به جذابیت و زیبایی می افزاید. در این فضا برای جداسازی فضای غذا خوری از این صفحه نمایش ها استفاده میشود. در صورت لزوم صفحه ها چرخیده و فضای ناهارخوری به طور کامل از قسمت پذیرایی جدا میشود. این طرح از پارتیشن دیواری مبتکرانه برای اتاق نشیمن با پلان باز است، برای زمانی که میخواهید کمی حریم خصوصی برای فضای ناهارخوری و فضای نشیمن ایجاد کنید.

پارتیشن دیواری

به جای پارتیشن چوبی میتوانید از پارتیشن های فلزی یا فایبرگلاس هم استفاده کنید. در ادامه با خاص ترین پارتیشن ها برای جداسازی فضا آشنا میشوید.

ساخت سفارشی پارتیشن فلزی

شرکت هنرپویان خلاق لوتوس با در نظر گرفتن سبک، ابعاد و رنگ دکوراسیون شما بهترین آبشار دیواری را به شما پیشنهاد میدهد. این آبشار برای محیط مورد نظر شما به صورت کاملاً سفارشی طراحی و اجرا میشود. جهت سفارشی سازی از این قسمت با تیم طراحی ما در ارتباط باشید.

دیوار سبز به عنوان پارتیشن آماده

گرین وال یا دیوار سبز برای جداسازی فضا کاربرد بسیار زیادی دارد. زیرا علاوه بر زیبایی محیط باعث طراوت و شادابی نیز میشود. وجود گل و گیاه در دکوراسیون داخلی بسیار توصیه میشود. زیرا باعث بهبود کیفیت محیط و تصفیه ی هوا میشود. اگر علاقه ای به گل و گیاه در خانه ندارید یا فرصت رسیدگی به آن را ندارید از دیوار سبز مصنوعی استفاده کنید.

دیوار سبز

پرده به عنوان پارتیشن

راهی ساده برای جداسازی قسمت های مختلف در یک پلان باز می باشد. همانطور که در تصویر نشان داده شده به جای پرده ی پارچه ای از پرده های مهره ای استفاده کنید. پرده های مهره ای یک مانع نیمه خصوصی ایجاد میکنند. در واقع دید ما را مسدود میکند ولی میتوان از آن عبور کرد. این مهره ها میتوانند از جنس شیشه، فلز، پلاستیک یا حتی بامبو باشند.

پارتیشن پرده ای

قفسه ها یک ایده ی جذاب برای پارتیشن

جداکننده هایی مانند قفسه های باز میتوانند جذابیت زیبایی شناختی اتاق را افزایش دهند و همچنین نور را از خود عبور میدهند. میتوانید بعصی از طبقات را خالی بگذارید و در دیگر طبقات دکوریجات و کتاب های مورد علاقه ی خود را بچینید. در داخل قفسه از آبنمایی کوچک برای ایجاد فضایی دنج و صمیمی استفاده کنید. اینکار فضای شما را بزرگتر از آنچه که هست نشان میدهد.

پارتیشن متحرک یا ثابت

اگر میخواهید هر از گاهی فضای جدا شده را دوباره بهم وصل کنید. از پارتیشن های متحرک استفاده کنید. آبشارهای لوتوس این قابلیت را نیز دارند و به راحتی جابه جا میشوند. هم میتوانید به عنوان پارتیشن استفاده کنید و هم در مواقعی که دو فضا را بهم وصل کردید در کنار دیوار به عنوان یک دکوری زیبا استفاده کنید و از صدای دلنشین آن لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *