دکوراسیون خانه

5 نکته ی کلیدی طراحی دکوراسیون پذیرایی

طراحی دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی یکی از مهم ترین قسمت های هر خانه می باشد و افراد سعی دارند با استفاده از وسایل خاص و جذاب آن را زیباتر کنند. پذیرایی اولین قسمتی است که بعد از ورود به منزل میبینید و بیشتر زمان خود را در این فضا میگذرانید. از این رو باید با طراحی اصولی و چیدمان مناسب وسایل، فضایی آرامش بخش و زیبا را خلق کنید. طراحی دکوراسیون پذیرایی باید به گونه ای باشد که بعد از یک روز خسته کننده باعث ذهن مشغولی بیشتر شما نشود. سبک دکوراسیون و سلیقه ی شما نقش بسیار زیادی در چیدمان پذیرایی دارد. از این جهت سبکی را انتخاب کنید که با چیدمان وسایل آن سبک احساس راحتی و خوبی داشته باشید.

زیباترین دکوراسیون پذیرایی

برای خلق زیباترین دکوراسیون باید از اکسسوری های منحصر به فرد و ارزشمند استفاده کنید. آبنمای فلزی یکی از دکوریجات با شکوه و چشم نواز می باشد. این عنصر هنری در ابعاد متنوع برای دکوراسیون پذیرایی مناسب می باشد زیرا باعث خلق فضایی صمیمی و آرامش بخش میشود. صدای دلنشین آب در سراسر خانه میپیچد که این صدا برای فضای داخلی استاندارد است و ذهن شما را آرام میکند. در کنار صدای آب دارای نورپردازی حرفه ای می باشد و در روشنایی و دلباز شدن فضای شما نقش بسیار مهمی دارد. نور از قسمت پایین به گلبرگ های فلزی میتابد و درخشش این دکوری را چند برابر میکند. ترکیب آب، نور و فلز از زیباترین ترکیب ها برای تزئین فضای شما می باشد. برای ارتباط با مشاوران ما میتوانید از قسمت سفارش آبنما اقدام کنید.

چیدمان مبلمان در دکوراسیون پذیرایی

مبلمان یکی از بزرگ ترین وسایل در پذیرایی است که میتوانیم آن ها را به سبک های مختلفی چیدمان کنیم. بعضی از افراد به چیدمان متقارن علاقه ی بیشتری دارند و به نظم در فضا اهمیت میدهند. برای چیدمان متقارن مبلمان ابتدا یک دکوری جذاب را به عنوان نقطه ی کانونی انتخاب کنید و سپس به تعداد مساوی در دو طرف آن مبلمان را قرار دهید. آبنمای لوتوس یک دکوری مناسب برای نقطه ی کانونی می باشد زیرا جلوه ی بسیار زیادی دارد و برای سبک های متنوع مناسب می باشد.

نورپردازی دکورسیون پذیرایی

در تمامی قسمت های خانه نورپردازی موضوع بسیار مهمی است که اگر به صورت اصولی انجام شود به درخشش فضا کمک بسیار زیادی میکند. اگر پنجره های بزرگی دارید از نور طبیعی برای روشنایی پذیرایی بهره بگیرید و اما اگر نور کافی ندارید از وسایل روشنایی شیک و جذاب استفاده کنید. انواع نورپردازی های خطی، لامپ های حبابی و آباژورهای زیبا برای روشنایی محیط استفاده میشوند. فقدان نورپردازی مناسب باعث ایجاد فضایی دلمرده و کسالت آور میشود پس از تاثیر آن در پذیرایی خود غافل نشوید.

دکوری پذیرایی

ترکیب رنگ دکوراسیون پذیرایی

رنگ وسایل و دیوارها با توجه به ابعاد وسایل و سبک مورد نظر انتخاب میشوند. اما موضوع مهم در انتخاب رنگ این است که حس هماهنگی و هارمونی یکسانی به شما انتقال دهد. تصور کنید وارد پذیرایی شده اید که مبلمان آن قرمز، دیوار ها کرمی و پرده ها بنفش باشد. بعد از دیدن این تصویر حس بهم ریختگی و عدم هماهنگی به شما منتقل میشود. اما اگر از رنگ هایی با هارمونی یکسان مانند طلایی، کرمی و قهوه ای استفاده شود باعث نظم و زیبایی بیشتر دکوراسیون پذیرایی میشود.

دکوراسیون پذیرایی

فاصله گذاری وسایل

در قسمت پذیرایی افراد ساعت ها به گفت و گو با یکدیگر میپردازند. برای ایجاد فضایی دنج و صمیمی بهتر است وسایل به یکدیگر نزدیک باشند. مبلمان را به صورت گرد هم قرار دهید که به راحتی کنار هم بنشینید و از صحبت کردن لذت ببرید. اما این نزدیک شدن وسایل به گونه ای نباشد که فضا را شلوغ و نا متعادل نشان دهد. فاصله ی استاندارد بین وسایل رعایت شود به گونه ای که افراد به راحتی در حرکت باشند و به وسایل برخورد نکنند. با این کار انرژی نیز در محیط شما به جریان در می آید و فضایی شاد و پرنشاط ایجاد میشود.

ابعاد وسایل در طراحی دکوراسیون پذیرایی

اگر فضای پذیرایی شما کوچک است از وسایل بزرگ استفاده نکنید زیرا بیشتر فضای خود را با انتخاب ابعاد اشتباهی از دست میدهید. همچنین باید ابعاد وسایل با یکدیگر هماهنگی داشته باشند که تعادل و توازن در پذیرایی بهم نخورد و نظم کلی برقرار باشد.

چیدمان پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی شیک

برای ایجاد دکوراسیون شیک باید به انتخاب وسایل دقت کافی داشته باشید. علاوه بر ظاهر به کیفیت وسایل توجه کنید زیرا دکوری های بی کیفیت بعد از مدت کوتاهی زیبایی اولیه ی خود را از دست میدهند و شما را ناچار به خرید دوباره میکنند. آبنمای فلزی که در این مقاله معرفی کردیم در شرایط آب و هوایی متنوع بسیار مقاوم می باشد و میتوانید برای تغییری خاص و جذاب در محیط پذیرایی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *