دکوراسیون خانه

خلق فضایی آرام با دکوراسیون مینیمال

آبنمای مینیمال

امروزه بیشتر افراد برای رهایی از مشغله های روزانه، استرس و اضطراب به دنبال فضایی دنج و آرام هستند. دکوراسیون مینیمال با تاکید بر عملکرد و هماهنگی، فضایی راحت و آرام بخش را برای شما ایجاد میکند. این سبک در فضاهای مسکونی، اداری و تجاری محبوبیت زیادی دارد زیرا برای فضاهای کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد. تزئینات اضافی و وسایل بی مصرف در این دکوراسیون جایگاهی ندارند و بیشتر از وسایل کاربردی و منحصر به فرد استفاده میشود.

دکوراسیون مینیمال

ویژگی دکوراسیون سبک مینیمال

از مهم ترین ویژگی سبک مینیمال رعایت سادگی، تقارن و هماهنگی محیط می باشد. در این سبک بیشتر از وسایلی با شکل هندسی ساده و خطوط صاف استفاده میشود. در کنار سادگی باید از تزئیناتی جذاب برای روحیه بخشیدن به فضا استفاده شود که کسل کننده و خسته کننده نباشد. این دکوراسیون با محیط زیست سازگار است و به علایق فردی افراد توجه ویژه ای دارد از این جهت حس خوبی را به شما انتقال میدهد. در دکوراسیون مینیمال از نور طبیعی زیاد و در صورت نبود از نور مصنوعی استفاده میشود.

از دیگر ویژگی های این سبک:

  1. از پالت رنگی تک رنگ و رنگ های خنثی استفاده میشود.
  2. هر وسیله جای مشخصی دارد.
  3. صنایع دستی و آثار هنری در این سبک جایگاه ویژه ای دارد.
  4. تفکیک فضا در قسمت های مختلف به خوبی مشاهده میشود.
  5. باید فضای باز در قسمت های مختلف وجود داشته باشد و از پرکردن فضای باز با مبلمان یا اکسسوری های اضافی پرهیز کنید.

رنگ سبک مینیمال

در انتخاب رنگ وسایل باید هارمونی و هماهنگی کاملی برقرار شود تا فضا یک دست و زیبا نمایش داده شود. طیف رنگی در این سبک تنوع زیادی ندارد و معمولاً از یک پالت رنگی استفاده میشود. رنگ طوسی، نقره ای و خاکستری روشن به عنوان یک پالت رنگی مناسب برای دکوراسیون مینیمال است. اگر به رنگ های سرد علاقه ای ندارید میتوانید از رنگ کرمی، طلایی و سفید استفاده کنید. رنگ طلایی در کنار رنگ های خنثی میتواند باعث جریان انرژی بیشتر در فضا شود.

آبنمای مینیمال

خلق نقطه ی کانونی

از آن جایی که این سبک خلوت و ساده طراحی میشود باید نقطه ی کانونی چشم نوازی داشته باشد که محیط را خلاقانه و زیبا کند. قسمتی از خانه که به محض ورود مورد توجه قرار میگیرد را انتخاب کنید و با چیدمان وسایل هنری، تابلوها و … خاص و متفاوت کنید. آبنمای فلزی لوتوس برای فضای شاخص محیط بسیار مناسب است زیرا علاوه بر جلوه ی زیبایی که دارد بسیار کاربردی می باشد. این آبنما در طرح و ابعاد متنوعی می باشد که شما میتوانید متناسب با فضای خود بهترین آن را انتخاب کنید.

آب از لابه لای این اثر هنری جریان پیدا میکند و صدای گوش نواز آن باعث ایجاد آرامش در محیط میشود. نورپردازی حرفه ای آن به روشنایی فضا نیز کمک میکند و به عنوان آباژور مورد استفاده قرار میگیرد. برای ارتباط با کارشناسان ما میتوانید از قسمت سفارش آبنما اقدام کنید و از مشاوره ی رایگان ما بهره مند شوید.

تاثیر دکوراسیون بر روحیات

طبق تحقیقاتی که انجام شده نشان میدهد دکوراسیون داخلی بر روحیه و احساسات فرد در آن مکان تاثیر میگذارد. اگر فضا شلوغ و بهم ریخته باشد باعث اضطراب و نگرانی میشود و اگر فضا تاریک باشد باعث افسردگی در افراد میشود. از این جهت سبک مینیمال تاثیر بسیار خوبی در روحیه ی افراد میگذارد زیرا این دکوراسیون خلوت و روشن طراحی میشود و باعث آرامش ذهن فرد میشود.

آشپزخانه سبک مینیمال

این سبک در آشپزخانه بیانگر نظم و سازماندهی می باشد و بسیار شبیه سبک مدرن است. خیلی از افراد تصور میکنند آشپزخانه مینیمال بسیار سرد و بی روح است ولی با رعایت تمامی اصول و المان های این سبک مانند نورپردازی فراوان محیطی گرم و صمیمی ایجاد میشود. طراحی این آشپزخانه به صورت ساده و با ظرافت بسیار کار آسانی نیست باید به گونه ای چیدمان کنید که تعادل و هماهنگی در محیط برقرار شود. در این آشپزخانه باید از سطوح صاف و یکدست استفاده کنید و یک رنگ برای کابینت و کانتر در نظر بگیرید.

آشپزخانه مینیمال

اتاق خواب سبک مینیمال

از آنجایی که اتاق خواب محل استراحت می باشد بهتر است فضایی آرام و به دور از شلوغی باشد. در اتاق خواب مینیمال از عناصر طبیعی مانند گل و گیاه، آبنما، آکواریوم، پنل های چوبی و… استفاده کنید. این عناصر باعث پیوند طبیعت با محیط شما میشود و حس طراوت و تازگی را به جریان می اندازد. حتما برای دیوارها از کاغذ دیواری با بافت های ساده استفاده کنید و رنگ وسایل را در یک طیف رنگی انتخاب کنید که هماهنگی در همه ی قسمت ها به چشم آید. از تضاد رنگی در این سبک به هیچ عنوان استفاده نکنید زیرا نظم محیط شما را بهم میزند و از رنگ های خنثی در کنار رنگ انتخابی استفاده کنید.

اتاق خواب مینیمال

در این مقاله شما را با یکی از رایج ترین سبک های دکوراسیون آشنا کردیم. از این سبک میتوانید در محیط های اداری و تجاری نیز استفاده کنید و بهره وری کارکنان خود را افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *