دکوراسیون خانه

اهمیت طراحی دکوراسیون مطب

دکوراسیون مطب

هدف از طراحی دکوراسیون مطب ایجاد فضایی بهینه و کاربردی است که زیبایی بصری فوق العاده ای داشته باشد. با طراحی اصولی مطب و استفاده از وسایل مناسب فضایی آرامش بخش و پر انرژی ایجاد میشود. مراجعه کنندگان هنگام ورود درد و بیماری خود را فراموش میکنند و استرس و اضطراب در بیمار از بین میرود. طراحی دکوراسیون داخلی مطب برای پزشکان نیز اهمیت بسیاری دارد. زیرا پزشکان ساعات زیادی را در مطب خود سپری میکنند و در یک محیط بسته و ساده خسته و کلافه میشوند. اما کار کردن در فضایی دلباز و زیبا نه تنها خسته کننده نیست بلکه بسیار لذت بخش می باشد.

نکات مهم در دکوراسیون مطب پزشکی

در طراحی و چیدمان مطب حتما از وسایل و اکسسوری های آرام بخش استفاده کنید. صدای آب ذهن بیمار را تسکین میدهد از این جهت استفاده از آبنمای دکوراتیو در محیط مطب بسیار توصیه میشود. آبنمای فلزی لوتوس دارای صدای آب استاندارد برای فضای داخلی می باشد و ساعت ها گوش کردن به صدای آن بسیار لذت بخش است. آب از لابه لای یک اثر هنری در جریان می باشد و میتواند توجه مراجعه کنندگان را جلب کند و باعث سرگرمی آن ها شود. این دکوری زیبا برای اتاق پزشک و اتاق انتظار بسیار مناسب می باشد. شما میتوانید در ابعاد رومیزی و ایستاده متناسب با فضای خود انتخاب کنید برای ارتباط با مشاوران ما از قسمت سفارش آبنما اقدام کنید.

طراحی دکوراسیون مطب

دکوراسیون مطب پزشکی باید دلباز و روشن باشد، اگر مطب شما پنجره های زیادی ندارد از نور مصنوعی برای روشنایی محیط استفاده کنید. آبنمای فلزی که پیش تر با آن آشنا شدید همراه با نورپردازی حرفه ای می باشد و شما میتوانید به عنوان یک آباژور هنری زیبا از آن استفاده کنید. سعی کنید با چیدمان اصولی هارمونی خوبی در فضا ایجاد کنید و افراد هنگام ورود حس آرامش و حال خوب را تجربه کنند.

دکوراسیون مطب پزشکی

طراحی دکوراسیون اتاق انتظار مطب

اتاق انتظار یکی از مهم ترین مکان های هر مطب می باشد و باید با حساسیت بیشتری طراحی و اجرا شود. این فضا یکی از استرس زا ترین فضا ها برای بیمار می باشد بنابراین باید فضایی آرام و زیبا ایجاد کرد. اولین نکته که باید به آن دقت داشته باشید یک سیستم تهویه مناسب برای مطب در نظر بگیرید. زیرا همیشه در مطب ها بوی نامطبوعی هست که باعث دلزدگی بیمار میشود. وجود آبنما به تصفیه و بهبود هوای مطب کمک میکند. مبلمان سالن انتظار را کوچک انتخاب کنید که فضای زیادی را اشغال نکند و در عین حال بسیار راحت باشد. در اتاق انتظار دیپلم ها و گواهی های گرفته شده و سایر مدارک تحصیلی پزشک را قرار دهید تا اعتماد بیماران بیشتر جلب شود. در کنار آن از تصاویر و دیوارکوب های جذاب برای جلوه بخشیدن به فضا استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق انتظار مطب

انتخاب رنگ سالن انتظار در آرامش بخش بودن آن بسیار موثر است. از رنگ های روشن مثل سفید و کرمی و رنگ های آبی و سبز میتوانید استفاده کنید. برای ایجاد فضای لاکچری و شیک از رنگ های طلایی و نقره ای در اکسسوری ها استفاده کنید. با این کار دکوراسیون لوکس و آرام بخش خلق میشود.

دکوراسیون دندانپزشکی

دکوراسیون مطب دندانپزشکی

مطب دندانپزشکی برای همه ی افراد استرس آور است به همین دلیل باید برای طراحی دکوراسیون آن از المان های جدید و زیبا که آرامش را در مطب به ارمغان می آورند استفاده کنید تا موجب القای حس آرامش بخش و صمیمیت در افراد شود. بیمار هنگامی که روی یونیت میخوابد و برای اولین بار وسایل دندانپزشکی مثل آنگل، ساکشن و.. را میبیند، دچاره دلهره و ترس میشود. شما میتوانید آبنمایی با صدای دلنشین برای فضای خود تهیه کنید. گوش کردن به صدای آبنما باعث افزایش تمرکز پزشک و کاهش استرس بیمار میشود.

طراحی مطب دندانپزشکی

زمانی که بیمار روی یونیت است چشمان او به سقف اتاق خیره میشود. سقف اتاق کار را با نقاشی یا پوستر های زیبا از طبیعت تزئین کنید اینکار باعث آرامش در بیمار میشود. همچنین از تصاویر مورد علاقه ی خود در قسمت های مختلف استفاده کنید با اینکار فضای شما کسالت آور و خسته کننده نمیشود.

این روزها رقابت بین کلینیک های دندان پزشکی بسیار زیاد شده است و بیماران مکانی را انتخاب میکنند که حس بهتر و راحت تری در آن تجربه کنند. در نتیجه طراحی داخلی مطب دندانپزشکی سبب افزایش حضور مشتری و حس تعلق بیشتر میشود.

دکوراسیون مطب زیبایی

طراحی مطب زیبایی از سایر مطب ها سخت تر و پیچیده تر است زیرا افرادی که به مطب زیبایی مراجعه میکنند به دنبال زیبایی و لوکس بودن هستند. در نتیجه باید به جزئیات دکوراسیون توجه بیشتری شود تا فضایی خاص و متفاوت خلق شود. در این مطب از دکوری های لوکس و ارزشمند استفاده کنید که نگاه ها را به خود خیره کند. آبنمای لوتوس با ظاهر شیک و جذابی که دارد فضای شما را مجلل و خاص میکند. این آبنما هنگامی که خاموش است در زیباسازی محیط نقش مهمی دارد و هنگامی که روشن است باعث آرامش در فضا میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *