دکوراسیون خانه

صفر تا صد دکوراسیون سبک روستیک

دکوری سبک روستیک

دکوراسیون روستیک بر پایه ی طبیعت و سادگی بنا شده است در این سبک بیشتر از عناصر طبیعی مثل چوب، فلز، سنگ، گیاه و … استفاده میشود. دنیای دیجیتال امروزی افراد را از طبیعت دور کرده است و اما این سبک طبیعت را به خانه ی شما می آورد و فضایی آرامش بخش، دنج و صمیمی را ایجاد میکند. در این سبک از وسایل قدیمی و نوستالژی نیز استفاده میشود که این حس نوستالژی برای بسیاری از افراد لذت بخش و دوستداشتنی است. اگر نگاهی به سبک روستیک داشته باشید میبینید وسایل دستساز و هنری جایگاه ویژه ای در تزئین دکوراسیون دارند.

آبنمای فلزی دستساز با صدای آب آرامش بخش و استاندارد فضای داخلی برای سبک روستیک بسیار مناسب است. این آبنما از جنس استیل خارجی ضد زنگ می باشد و دارای سنگ مرمر اصل است. آب از لا به لای گلبرگ ها جاری میشود و روی سنگ مرمر سرازیر میشود. به خاطر ظاهر ظریف و پر پیچ خمی که دارد برای نقاط کانونی خانه مناسب می باشد و چشم همه را به خود خیره میکند.

ویژگی های سبک دکوراسیون روستیک

در سبک روستیک از رنگ های گرم استفاده میشود و رنگ سرد جایگاهی در این سبک ندارد. هدف اصلی این سبک جلوه دادن فضایی طبیعی و راحت است در نتیجه از عناصر طبیعی به وضوح استفاده میشود. کفپوش ها را حتما چوبی انتخاب کنید و با وسایل فلزی مانند استیل، مس، برنج و… خانه را تزئین کنید. برای عمق بخشی به فضا میتوانید از قالی و پتو های خز دار استفاده کنید، زیر میز و روی دسته های مبلمان قرار دهید. از گیاهان آپارتمانی در قسمت های مختلف خانه استفاده کنید و در کنار آن ها حتما آبنمایی با صدای آب دلنشین قرار دهید. این آبنما رطوبت فضای خانه را تامین میکند و انرژی مثبت را در سراسر خانه به جریان می اندازد.

دکوراسیون سبک روستیک

دکوری روستیک

سبک روستیک سنتی

ترکیب سبک سنتی و روستیک کار بسیار دشواری است زیرا سبک سنتی به تقارن در خانه اهمیت میدهد و سبک روستیک تغییرات غیر منتظره ای ایجاد میکند. با وجود این تفاوت ها باز هم میتوانید این دو سبک را باهم ترکیب کنید، مبلمان را به صورت متقارن چیدمان کنید ولی جنس آن را به جای بلوط سنتی از چوب پتینه کاری شده استفاده کنید که حال و هوای روستایی و صمیمی به محیط خود ببخشید.

سبک روستیک مدرن

این ترکیب برای ایده آل گرایان و مشکل پسندان بسیار مناسب می باشد زیرا راحتی و سادگی سبک مدرن با عناصر طبیعی سبک روستیک ترکیب میشوند و محیطی آرام و ارگانیک را ایجاد میکنند. در سبک روستیک مدرن از مبلمان مدرن با پارچه های ساده و کوسن های تک رنگ استفاده میشود و در کنار آن از قفسه های چوبی، آباژورهای فلزی، گیاهان و … نیز به صورت متعادل در فضا استفاده میشود. نکته ی مهمی که وجود دارد این است که در این سبک تمامی وسایل کاربرد خاص خود را دارند و هیچ وسیله ای صرفاً جهت تزئین خانه استفاده نمیشود. دکوراسیون روستیک مدرن شلوغ و بهم ریخته نیست بلکه دارای نظم خاصی می باشد و هر وسیله در جایگاه خودش قرار میگیرد. باید به صورت دلباز و روشن طراحی و اجرا شود، اگر پنجره های بزرگ در خانه ندارید، حتما از نورپردازی مصنوعی برای روشنایی فضا استفاده کنید.

گوشه ای از پذیرایی سبک روستیک را به شومینه اختصاص دهید و شومینه را متناسب با سلیقه ی خود چوبی یا سنگی انتخاب کنید. استفاده از شومینه یادآور کلبه های جنگلی و روستایی می باشد و نشستن در کنار آن حس و حال خوبی دارد.

اتاق خواب سبک روستیک

اتاق خواب محیطی برای استراحت و مطالعه می باشد در نتیجه باید به گونه ای چیدمان شود که بسیار آرام بخش باشد. یکی از سبک های پر طرفدار برای اتاق خواب سبک روستیک است که در این سبک از تخت چوبی با رو تختی ساده استفاده میشود. حتما از پارچه هایی با فرم و پترن ساده برای روی تخت و پرده ها استفاده کنید، طرح های شلوغ و مدرن در این فضا جایی ندارد. از آباژور دستساز و جذاب در کنار تخت خواب استفاده کنید که نور آن زرد و آفتابی باشد و فضای شما را گرم و دوستانه کند. در کنار میز آرایشی از گل و گیاه استفاده کنید که انعکاس آن در آینه بیوفتد و فضای شما را طبیعی تر جلوه دهد. تا حد امکان از رنگ های سبز، طلایی، قهوه ای و شیری در اتاق خواب استفاده کنید.

برای دیوار اتاق خواب میتوانید به جای رنگ و کاغذ دیواری از پنل های چوبی استفاده کنید که حس طبیعی را به خوبی در فضا القا کنید.

اتاق خواب روستیک

دکوراسیون روستیک آشپزخانه

در آشپزخانه به سبک روستیک می‌توانید از کفپوش‌های چوبی ساده، دیوارهایی با کاشی‌های ساده و ستون‌هایی با الوارهای چوبی استفاده کنید. برای وسایل آشپزخانه هم استفاده از صندلی‌های چوبی شبیه تنه درختان، میزهای ساده بدون کنده کاری، لوستر ساده بدون زرق و برق مناسب خواهد بود. همچنین برای میز ناهار خوری در آشپزخانه از میزچوبی ساده استفاده کنید.

آشپزخانه روستیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *