دکوراسیون خانه

طراحی دکوراسیون آموزشگاه

تغییر دکوراسیون آموزشگاه و تبدیل آن به یک محیط زیبا و جذاب اهمیت بسیار بالایی دارد. همه ی افراد در برخورد اول به محیط و دکوراسیون آموزشگاه توجه میکنند و از این رو باید یک طراحی خاص و خلاقانه داشته باشد. یک دکوراسیون منحصر به فرد باعث جذب بیشتر افراد میشود و آن آموزشگاه را پر طرفدار و محبوب میکند. تغییرات آموزشگاه باید به گونه ای انجام شود که علاوه بر زیبایی بصری بسیار کاربردی باشد و از تمام فضا به درستی استفاده شود.

اگر قصد تغییر دکوراسیون آموزشگاه و یا تاسیس آموزشگاه جدید در هر حوزه ای دارید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید و از این نکات کاربردی بهره ببرید.

لابی آموزشگاه

طراحی دکور آموزشگاه با توجه به سلیقه ی مراجعین و میزان بودجه ی تعیین شده انجام میشود. این دکور باید به اندازه ای چشمنواز  باشد که توجه افراد را به خود جلب کند و باعث جذب بیشتر مراجعین شود. برای طراحی دکوراسیون المان های مهمی وجود دارد که باید به درستی طراحی و اجرا شود. یکی از مهم ترین قسمت های هر آموزشگاه قسمت ورودی و میز پیشخوان می باشد. طراحی و دیزاین میز پیشخوان در تمامی آموزشگاه ها بسیار ضروری می باشد. این میز باید به گونه ای باشد که کارکنان احساس راحتی داشته باشند و از نظر ظاهری نیز منجر به زیباسازی فضا شود.

در قسمت لابی از دکوری های خاص و منحصر به فرد مانند آبنمایی با ظاهر شیک و لوکس استفاده کنید. آبنمای فلزی با صدای آب دلنشین و جریان آب زیبایی که دارد توجه افراد را به خود جلب میکند. صدای دلنشین آن باعث آرامش بیشتر محیط میشود و فضایی دنج و صمیمی خلق میکند. آب در لابه لای یک اثر هنری جریان پیدا میکند و ترکیب آب، نور و فلز بسیار خیره کننده و جذاب می باشد. این دکوری لوکیشن بسیار زیبایی برای عکاسی می باشد و همین موضوع افراد را به سمت آموزشگاه هدایت میکند. در آموزشگاه های هنری به دکوریجات هنری توجه ویژه ای میشود و برای دیزاین آموزشگاه از آنها استفاده میکنند.

دیگر نکاتی که در لابی آموزشگاه باید توجه کنید استفاده از مبلمان راحت جهت انتظار مراجعین و تکمیل فرم ثبت نام می باشد. چه بهتر از یک میز پذیرایی در کنار مبلمان استفاده کنید و احترام ویژه ای به مراجعین بگذارید. همه ی این موارد تاثیر بسیار مثبتی در ذهن افراد میگذارد و نام برند شما را بهتر میکند.

دکوراسیون آموزشگاه

نکات مهم دیزاین آموزشگاه

برای تزئین و دیزاین آموزشگاه از عناصر طبیعی غافل نشوید. این عناصر به یادگیری بیشتر و روحیه ی بهتر مراجعین کمک میکند. بعضی از افراد برای ایجاد طراوت و تازگی بیشتر محیط از گل و گیاه استفاده میکنند. از آن جایی که گل و گیاه به مراقبت زیادی نیاز دارد مورد توجه همه قرار نمیگیرد. آبنمای فلزی با طرح گل جایگزین مناسبی می باشد زیرا علاوه بر ظاهر زیبا انرژی مثبت را در فضا به جریان می اندازد. وجود آبنما حتی برای رشد گیاهان نیز ضروری می باشد زیرا رطوبت لازم برای گیاه را فراهم میکند.

با توجه به نوع آموزشگاه باید از تصاویر و دکوری های مربوط به همان حوزه نیز استفاده شود. به عنوان مثال در آموزشگاه موسیقی از آلات موسقی به عنوان دکوری در قسمت های مختلف استفاده میشود. تصاویر خواننده های معروف برای انگیزه ی بیشتر در افراد روی دیوار قرار میگیرد.

دکوراسیون کلاس آموزشگاه

طراحی دکوراسیون کلاس آموزشگاه باید به گونه ای باشد که باعث خستگی و کسالت در هنرجو نشود. رنگ دیوارها را روشن انتخاب کنید تا فضا دلباز و بزرگتر دیده شود. از رنگ های آبی کم رنگ و سبز کم رنگ نیز برای آرامش بیشتر در محیط استفاده میشود. روی دیوار ها را با تصاویر و اکسسوری های زیاد شلوغ نکنید زیرا تمرکز افراد را بهم میزند و مانع یادگیری میشود. میز و صندلی کلاس باید کاملاً استاندارد انتخاب شود که افراد حس راحتی داشته باشند. رنگ میز و صندلی را میتوانید متناسب با رنگ سازمان خود انتخاب کنید و نظم و ارتباط خاصی بین سایر قسمت های آموزشگاه ایجاد کنید.

دکوراسیون اتاق مدیریت

دکوراسیون اتاق مدیریت آموزشگاه

مهمترین بخش هر آموزشگاه، اتاق مدیریت آن می باشد. باید به بهترین حالت طراحی و اجرا شود که لایق مهم ترین فرد آموزشگاه باشد. در این اتاق از برترین ایده های طراحی داخلی استفاده میشود که ابهت آموزشگاه حفظ شود. نورپردازی نقش بسیار مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی دارد و باید از ترکیب نور طبیعی و مصنوعی برای جلوه ی بیشتر استفاده شود. در اتاق مدیریت از اکسسوری های ارزشمند و لوکس استفاده کنید که فضای شما را شیک تر نشان دهد. بیشتر جلسات مهم در اتاق مدیریت صورت میگیرد و اگر طراحی خوبی داشته باشد نقش مهمی بر موفقیت بیشتر دارد. سعی کنید در اتاق مدیریت از یک کاغذ دیواری ساده اما زیبا، پارکت لمینت و سقف کاذب یا کشسان استفاده کنید. برای سقف یک نورپردازی زیبا در نظر بگیرید تا وقتی افراد وارد اتاق مدیریت میشوند دلباز و روشن باشد و به قدری خیره کننده باشد که همه را مجذوب خود کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *