دکوراسیون خانه

6 ایده دکوراسیون دفتر کار

طراحی دکوراسیون دفتر کار به اندازه ی دکوراسیون خانه اهمیت بسیار زیادی دارد. افراد بیشتر زمان خود را در محیط کار سپری میکنند و اگر فضا کسل کننده و دلگیر باشد تاثیر منفی بر روحیه ی کارکنان میگذارد. دفتر کار در گذشته فقط از چند میز و صندلی تشکیل میشد و هر فرد در اتاق مخصوص خودش مشغول فعالیت بود. امروزه با استراتژی های جدید از کمترین فضا بیشترین استفاده میشود و افراد در محیطی به راحتی خانه فعالیت میکنند. در این مقاله با ایده هایی ناب برای طراحی بهتر و جذاب تر دکوراسیون محیط کار آشنا میشوید.

دکوراسیون دفتر کار

نقشه باز در طراحی دفتر کار

در دفتر کار هر چقدر دیوار کمتر و دید وسع تر و باز تر باشد جلوه ی بهتری دارد. با اینکار افراد بیشتر به همکاری با یکدیگر تشویق میشوند و از آنجایی که دیوار کمتر استفاده میشود، هزینه ساخت نیز کمتر میشود. در فضای باز کارکنان میتوانند فعالیت بدنی بیشتری داشته باشند و راحت در فضا حرکت کنند. همچنین روی سلامت افراد تاثیر مثبتی میگذارد و کمتر احساس خستگی میکنند.

طراحی دفتر کار

رنگ دکوراسیون دفتر کار

انتخاب رنگ یکی از مهمترین آیتم ها در طراحی دکوراسیون دفتر کار است. از لحاظ روانشناسی رنگ ها تاثیر به سزایی در ناخودآگاه افراد میگذارند و از این جهت بسیار با اهمیت هستند. به عنوان مثال رنگ نارنجی انرژی افراد را بالا میبرد و فضایی گرم و صمیمی ایجاد میکند. رنگ های سبز، آبی، سفید، طلایی، مشکی درطراحی دفتر کار زیاد دیده میشود. سبز و آبی حس آرامش را در فضا ایجاد میکنند و رنگ طلایی باعث درخشندگی و تجمل محیط میشود.

راحتی دکوراسیون دفتر کار

برای اینکه دفتر کار باعث افزایش کارایی و بازدهی کارکنان شود باید محیطی راحت و به دور از استرس باشد. وقتی یک محیط حس آرامش دهد، فشار روانی کمتری ایجاد میکند. برای خلق این محیط میتوانید از عناصر طبیعی بهره ببرید. یکی از بهترین روش ها برای ایجاد آرامش استفاده از آبنما می باشد. آبنمای فلزی لوتوس با ظاهری لوکس و صدای آب دلنشین برای محیط داخلی بسیار مناسب است. این آبنما جلوه ی زیبایی دارد و ترکیب آب ، نور و فلز آن تصویری خارق العاده ایجاد میکند. شما میتوانید متناسب با فضا آبنمایی در طرح و ابعاد مورد نظر سفارش دهید. برای ارتباط با کارشناسان ما از قسمت سفارش آبنما اقدام کنید و از مشاوره ی رایگان ما بهره مند شوید.

جریان آب، وجود گل و گیاه حس طبیعت را القا میکنند و محیط برای کارکنان جذاب تر میشود. عناصر طبیعی به تصفیه و بهبود هوای داخلی کمک میکنند و محیطی مسحورکننده و آرام بخش ایجاد میکنند.

علاوه بر گیاهان و آبنما میتوانید از پنل های چوبی، دیوارها و متریال سنگی برای زیباسازی و ایجاد حس راحتی در دکوراسیون استفاده کنید.

دیزاین دفتر کار

فضای چند منظوره در دفتر کار

امروزه دفتر کارها متراژ کمی دارند و باید به گونه ای طراحی شوند که قسمت های مختلف آن به صورت چند منظوره مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال شما میتوانید قسمتی را برای استراحت کارکنان طراحی کنید و به گونه ای چیدمان کنید که برای جلسه های غیر رسمی و گفتگوهای کاری نیز مناسب باشد. این فضا را میتوانید با چند میز و صندلی ایجاد کنید و با استفاده از یک دیوار شیشه ای یا پارتیشن از دیگر قسمت ها جدا کنید. محیط استراحت نه تنها باعث تنبلی کارکنان نمیشود بلکه انگیزه ی افراد را بیشتر میکند که مدت بیشتری را در محیط کار بمانند.

روشنایی محیط کار

گذشته فقط تعداد محدودی از اتاق های دفتر کار دارای پنجره بود و مابقی از نور مصنوعی استفاده میکردند. در طراحی جدید از دیوارهای شفاف و مات استفاده میشود که نور را از خود عبور میدهند. با این شرایط کارکنان هر روز در معرض نور طبیعی قرار دارند و روحیه ی بهتری دارند. در کنار نور طبیعی حتما از نورپردازی مصنوعی به صورت اصولی استفاده میشود که محیط همیشه روشن و دلباز باشد.

چیدمان دفتر کار

سعی کنید همیشه برای هر وسیله جای مشخصی داشته باشید و زمانی که از آن استفاده نمیکنید در جای مخصوص قرار دهید. اینکار باعث میشود که فضای شما همیشه مرتب و تمیز باشد و از شلوغی بیش از حد جلوگیری میکند. هنگام چیدمان وسایل از قرار دادن وسایل اضافی که هیچ کاربردی ندارند خودداری کنید. محیط کار باید خلوت و بزرگ به نظر برسد که ذهن افراد را درگیر نکند.

مبلمان دفتر از مهمترین و اصلی ترین المان ها می باشد و هنگام خرید نهایت دقت را داشته باشید که از کیفیت خوبی برخوردار باشد و متناسب با سبک دکوراسیون دفتر باشد. مبل ها را با فاصله بچینید که حریم شخصی مخاطب از بین نرود و احساس ناخوشایند نداشته باشد.

سخن آخر

اگر در محیط کار فضایی دارید و میخواهید جلوه ی ویژه ای به آن دهید پیشنهاد ما به شما طراحی و اجرای آبنمایی متناسب با سبک و سلیقه ی شما است. آبنمای فلزی لوتوس به صورت کاملاً سفارشی ساخته میشود و با طراحی منحصر به فردی که دارد چشم همه را به خود خیره میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *