دکوراسیون خانه

جلوه ای خاص در دکوراسیون سنتی

آبنمای دستساز

در دکوراسیون سنتی تمام المان ها و قواعد هنری رعایت میشود. این سبک یک سبک هنری و نوستالژی است که در آن از صنایع دستی و با ارزش استفاده میشود. . یکی از جذاب ترین و خاص ترین دکوری های مناسب برای فضای سنتی، آبنمای فلزی دستساز می باشد. این آبنما بسیار با ظرافت و با بهره گیری از هنر دواتگری و قلم زنی ساخته شده است. آب از میان این اثر زیبا میگذرد و صدای گوش نوازی از آن در فضا میپیچد.

 با چیدمان اصولی و رعایت قوانین دکوراسیون سنتی فضایی دنج و آرامش بخش خلق میشود. این دکوراسیون باید به گونه ای چیدمان شود که انرژی مثبت در آن جریان داشته باشد و باعث حال خوب شما شود.

وجود آبنمای دستساز در دکوراسیون سنتی بسیار واجب و ضروری است. زیرا این عنصر یکی از نشانه های خانه های اصیل ایرانی است. آب جاری باعث نشاط، سرزندگی و شادابی در افراد میشود و زیبایی فضای شما را دو چندان میکند.

توجه داشته باشید آبنمایی برای دکوراسیون سنتی مناسب است که حتی در زمان خاموش بودن در زیبا سازی فضا موثر باشد. طرح آبنمای لوتوس به قدری خیره کننده و منحصر به فرد است که موقع خاموش بودن نیز تصویر زیبایی از هنر اصیل ایرانی را به نمایش میگذارد.

ویژگی دکوراسیون سنتی ایرانی

یکی از مهمترین ویژگی خانه های سنتی برقراری نظم و تعادل بین وسایل است. به همین دلیل بیشتر از طرح و اشکال منظم در ساختار خانه استفاده میشود. یکی از پرطرفدار ترین ایده ها در طراحی دکوراسیون سنتی استفاده از اوروسی است. اوروسی پنجره های مشبکی شکلی هستند که به صورت نیم دایره، دایره و چند ضلعی های منظم ساخته میشوند و در دکوراسیون سنتی جلوه ی بسیار زیبایی را ایجاد میکنند. نور از این شیشه های رنگی عبور میکند و تصویر هنری و جذابی خلق میشود.

رنگ دکوراسیون سنتی

در انتخاب رنگ دکوراسیون سنتی باید به این نکته توجه داشته باشید که فقط از رنگ های جیغ یا فقط از رنگ های سرد و بی روح استفاده نکنید. در این سبک باید با رنگ ها بازی کنید و در قالب و طرح و نقش های متنوع آن را در فضای خود به کار ببرید تا فضایی گرم و صمیمی ایجاد کنید. سعی کنید رنگ کاغذ دیواری را ملایم انتخاب کنید و دیوار را با صنایع دستی جذاب مثل دیوارکوب های دستساز، قاب های قمزنی شده و… تزئین کنید.

دکوراسیون سنتی

رنگ های قرمز، فیروزه ای ، قهوه ای و طلایی در دکوراسیون سنتی بسیار پر طرفدار است. این رنگ ها نماد پویایی و حرکت هستند در نتیجه انرژی مثبت را در فضای شما پخش میکنند. از این رنگ ها در انتخاب اکسسوری های خانه استفاده کنید.

گل و گیاه در طراحی داخلی سنتی

از گل و گیاه برای جریان زندگی و القای حس تازگی و طراوت استفاده میشود. اما بعضی از افراد وقت نگهداری از گل های طبیعی را ندارند. میتوانند از دکوری های طرح گل در خانه ی سنتی استفاده کنند. آبنمای طرح گل طراوت و تازگی را نیز در محیط شما به جریان می اندازد. پرده هایی با طرح گل های ریز و درشت و یا کوسن های طرح گل برای این سبک دکوراسیون بسیار جذاب می باشد.

استفاده از وسایل چوبی و فلزی در خانه ی سنتی

چوب و فلز به خوبی حس سنتی و نوستالژی را به محیط القا میکنند. استفاده از عناصر طبیعی در این سبک بسیار توصیه میشود. شما میتوانید از سنگ های مرمر، چوب، چرم، آب، گل و گیاه استفاده کنید و آرامش طبیعت را به خانه ی خود آورید. معمولاً از مبلمان های چوبی با پارچه های طرح دار رنگی برای دکوراسیون سنتی استفاده میشود. اکسسوری های فلزی انرژی خوبی در فضا ایجاد میکنند از این جهت از آویز های فلزی، آبنمای فلزی و … برای تزئین محیط استفاده میشود.

دکوراسیون سنتی مدرن

آبنمای فلزی ما همراه با سنگ مرمر اصل می باشد در واقع ترکیب آب، فلز و سنگ مرمر یک ترکیب فوق العاده آرامش بخش و جذاب است.

دکوراسیون سنتی

دکوراسیون سنتی مدرن

اگر به دکوراسیون سنتی و مدرن علاقه مند هستید، میتوانید از ترکیب آن برای چیدمان خانه ی خود استفاده کنید. دکوراسیون سنتی مدرن یک فضای هنری و در عین حال ساده و زیبا است. این سبک نسبت به سبک سنتی خلوت تر چیدمان میشود و معمولاً وسایل بزرگ به سبک مدرن هستند. اکسسوری ها و دکوریجات سنتی و نوستالژی انتخاب میشوند و فضایی منحصر به فرد را خلق میکنند. در این سبک رنگ، بافت و اندازه ی وسایل باید با یکدیگر تناسب داشته باشند. پس هنگام انتخاب وسایل به هماهنگی رنگ و بافت در طرح مدرن و سنتی توجه ویژه داشته باشید.

سخن آخر

در این مقاله با دکوراسیون سنتی و سنتی مدرن آشنا شدید و همچنین یکی از خاص ترین صنایع دستی را به شما معرفی کردیم. آبنمای فلزی دستساز متناسب با فضای شما طراحی و اجرا میشود. برای بهره مندی از مشاوره ی رایگان ما میتوانید روی سفارش آبنما کلیک کنید وبا مشاوران ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *